Už si možno ani nespomínate na to, ako vyzerala pôvodná modrobiela sociálna sieť. V roku 2009 sa na Facebooku nedalo lajkovať komentáre, ani nebola v Messengera integrovaná funkcia zobrazene (anglicky seen). Síce niektoré vylepšenia sú skutočne užitočné, ale iné naopak výrazne narušujú súkromný život.

Funkcia zobrazené by nemusela byť vôbec, pretože druhá osoba tak môže sledovať, či ste si správu prečítali. Ak áno, potom sa dozvie aj to, v koľko hodín ste si správu prečítali. Ak druhej strane ihneď neodpoviete, potom sa na vás môže zniesť vlna otázok, prečo ste neodpísali, prečo ste neodpísali skôr a podobne. A nemôžete povedať, že ste si správu nečítali, keď sa u nej objavilo zobrazené.

Ak sa chcete funkcie zobrazené zbaviť, potom je to úplne jednoduché. Ale nastaviť to ide len na desktopovej verzii, nie v mobilnej aplikácii Facebook Messenger. V internetovom obchode s rozšíreniami pre prehliadače, napríklad v Google Web Store nájdete rozšírenie unseen. Google vám okamžite zobrazí tri rozšírenia fungujúce na podobnom princípe ako Adblock. V podstate blokujú adresu, ktorá odosiela informáciu o prečítaní správy.

Ďalej je možné stiahnuť si doplnok, ktorý zakáže indikátor písanie správ či skryje čas posledného vášho prihlásenia. Plugin unseen funguje len na desktopovom Messengeri. Rozšírenie sa dá stiahnuť pre Google Chrome aj Mozillu Firefox. Ale pozor, akonáhle sa objavíte na mobilnej aplikácii Facebook Messenger, potom sa opäť stávate viditeľnými a opäť druhá strana uvidí, keď si správu prečítate na mobile.