Smartphone je nenahraditeľnou súčasťou nášho života. Spoľahnúť sa na neho môžete i v okamihu, keď sa potrebujete zorientovať v neznámom prostredí. Vyhľadávate cez neho informácie a zostávate vďaka nemu v kontakte s ľuďmi. Aj keď je šikovný telefón na jednu stranu veľmi užitočný, na druhú stranu sú systémy zanesené rôznymi aplikáciami, kvôli ktorým len strácate čas. Z tohto dôvodu vznikol The Light Phone.

The Light Phone je mobilný telefón o veľkosti kreditnej karty, na ktorého displeji sú zobrazené iba číslice a čas. Naozaj sa jedná o najjednoduchší telefón na svete, ktorý dokáže prijímať a uskutočniť hovory, uložiť až deväť čísel a ukázať čas. A to je všetko. Žiadne textové správy, e-mail, ani čokoľvek iné.Zariadenie pracuje v sieti 2G GSM. Podľa výrobcu výdrží batéria tri dni v pohotovostnom režime. Pracuje na holej verzii platformy Android. Dodávať sa bude v čiernej a bielej variante.

The Light Phone sa objavil už v roku 2015 na crowdfundingovóm portáli Kickstarter. Prvá várka telefónov sa dostala k majiteľom už v januári. Teraz spoločnosť spustila predobjednávky, a tak si môžete zakúpiť telefón sami za 150 dolárov. A predaj sa začne koncom mája, ale zatiaľ iba v USA.