Wahlbergovi vyčítali vysoký honorár. V mene kolegyne daroval 1,5 milióna

768

Mark Wahlberg (46), ktorý bol vlani najzarobkovejším hercom, sa stal terčom kritiky za svoje honoráre. Aktivistom vadia veľké rozdiely medzi platmi hercov a herečiek. Wahlberg za pretočenie scén filmu Všetky prachy sveta dostal 1,5 milióna dolárov, zatiaľ čo jeho kolegyňa Michelle Williamsová (37) len 80 dolárov na deň.

Veľký rozruch nastal, keď vyšlo najavo, koľko herci dostali za pretočenie scén nového filmu Ridleyho Scotta. Režisér sa niekoľko mesiacov pred premiérou rozhodol vymeniť Kevina Spaceyho, ktorého obvinili zo sexuálneho obťažovania. Nahradil ho herec Christopher Plummer a všetky scény, kde predtým Spacey vystupoval, museli natočiť znovu.

Agentúra zastupujúca Marka Wahlberga hercovi na základe uzatvorenej zmluvy vyjednala dodatočný honorár 1,5 milióna dolárov. Michelle Williamsová, ktorá s pretočením súhlasila vo svojej zmluve, sa objaví v menej scénach s Plummer a mala tak menej natáčania. Dostala bežný honorár 80 dolárov za deň.

To sa však nepáčilo aktivistom, ktorí poukazujú na priepastné rozdiely v platoch medzi hercami a herečkami. Hoci Wahlberg nemal na výške honoráru svojej kolegyne žiadny vplyv, rozhodol sa peniaze darovať hnutiu Time’s Up, ktoré sa okrem boja proti obťažovaniu zasadzuje za rovnaké podmienky pre mužov a ženy nielen v Hollywoode, ale vo všetkých odvetviach.

V posledných dňoch sa veľa hovorilo o mojom honorári za pretočenie filmu Všetky prachy sveta. Stopercentne podporujem boj za férové ​​ohodnotenie a venujem Time’s Up Legal Defense Fund 1,5 milióna menom Michelle Williamsovej,“ stojí vo vyhlásení herca, ktorého agentúra darovala fondu ďalších 500 tisíc dolárov.

Podľa magazínu People v tomto prípade nešlo o dôkaz rozdielneho finančného ohodnotenia medzi mužmi a ženami, ale len o inak formulované a dohodnuté podmienky vyplácania peňazí v zmluvách hercov.