Prípad Vladimíra Weissa naberá na obrátkach. Po kontroverznom rozhodnutí o zastavení stíhania krajskou prokuratúrou, si na prípad posvietil aj Generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Po dnešnom uverejnení, doteraz utajeného videa, je konečne jasné, kto v danú noc sedel za volantom luxusného vozidla.
Doteraz utajené video, ktoré dnes exkluzívne uverejnil Nový Čas, odhaľuje, kto v danú noc šoféroval luxusné vozidlo značky Mercedes. Na záberoch vidno, že Weiss ml. sedí na mieste šoféra auta a na jeho kolenách je ďalší spolujazdec, ktorý mu v riadení pomáhal. To však vôbec neospravedlňuje slovenského reprezentanta, ktorý nohami mohol ovládať auto.

V stredu krajská prokuratúra zastavila stíhanie voči Vladimírovi Weissovi, ktorý podľa polície šoféroval pod vplyvom alkoholu. Prípad sa však stále nekončil. Ešte v ten istý deň vydal Generálny prokurátor pokyn na preskúmanie zákonnosti právoplatného uznesenia prokurátora Okresnej prokuratúry o zastavení trestného stíhania.


Ak zostane v platnosti rozhodnutie o zastavení stíhania, môže podľa právnika Juraja Bizoňa prísť k nebezpečnému precedensu: „Ak takýto záver zostane platiť, tak aj pre budúce iné konania by malo platiť, že ak niečo vidí policajt a svedkovia vidia iné, tak sa konania musia rovno zastavovať.“

Náhradníci za volant

V nedeľu 2. októbra 2016 nad ránom zastavila policajná hliadka Vladimíra Weissa ml. na Rázusovom nábreží v luxusnom mercedese, v ktorom sa údajne malo nachádzať okrem neho ďalších deväť ľudí.

-„Kto šoféroval?!“
-„Ich Weiss nicht“

Slovenský reprezentant sa však odmietol podrobiť dychovej skúške a odberu krvi. Weiss následne strávil v cele predbežného zadržania 30 hodín, potom ho prepustili na slobodu.
So svojím obhajcom Jurajom Kuráňom tvrdí, že za volantom nesedel, a teda nešoféroval.