Zbabelec priviazal chorého psíka s „nádorom“ k útulku a utiekol.Trpiace zviera malo v krku liter hnisu

2055

V obrovských bolestiach musel trpieť mladý staford, ktorého sa jeho majiteľ zbavil v Děčíne. Nebohé zviera s obrím abscesom na krku uviazal u brán tamojšieho útulku. Tamojší pracovníci teraz bojujú o jeho život.

Majiteľovi sa zrejme nechcelo platiť za liečbu. Chorého psa, ktorý v útulku dostal meno Ray, preto vyhodil. Keď ho zamestnanci útulku našli ráno uviazaného pri bráne, už takmer umieral. „Zápal bol tak rozsiahly, že kvôli nemu nemohol prehĺtať,“ povedala vedúca útulku Evelin Jahelková. Podľa jej kolegov musel pes neskutočne trpieť, a to bezpochyby niekoľko týždňov, pretože absces sa nevytvorí zo dňa na deň. „Pretože nemohol žrať, bol schudnutý. Láskavého prístupu si zrejme tiež moc neužil, pretože sa veľmi bojí,“ zhodli sa.
Raye okamžite previezli k veterinárovi. Museli ho uspať, pretože kvôli bolesti a strachu na seba nechcel nechať siahnuť. Dostal infúzii a potom mu veterinár ranu plnú hnisu chirurgicky otvoril. „Mal v nej cez liter hnisu,“ povedala vedúca útulku. Dodala, že teraz veterinár Rayovi čistí ranu denne, dostal antibiotiká, a po opadnutí opuchu ho ešte čaká röntgen. „Teraz liečime zápal, musíme ale prísť na to, čo bolo jeho príčinou. Práve to by mal röntgen odhaliť,“ vysvetlila vedúca útulku. Dodala, že aj keď ešte nemá Ray úplne vyhraté, uľavilo sa mu. „Začal už jesť, vrtieť chvostíkom a maznať sa,“ povedali jej kolegovia.
 Hľadajú  majiteľa 
Pracovníkov dečínského útulku správanie majiteľa Raya, najmä to, že ho nechal tak dlho trpieť, veľmi pobúrilo. Preto po ňom pátrajú, zvažujú trestné oznámenie pre týranie.