Jak Hudáček tak aj Čiliak sa predviedli v dobrom svetle. Brankár Spartaka po víťaznom zápase, ktorým narušili víťazné ťaženie Slovana predviedol svoju známu Hudašou.

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom zápase na klzisku Spartaka Moskva 1:4. A tím tak ukončil víťaznú sériu slovenského klubu, ktorá trvala päť duelov. Naopak Spartak ťahal päťzápasovú sériu prehier.

Úvod patril domácim, ich úvodný tlak už v štvrtej minúte vyústil do šťastného vedúceho gólu z hokejky Kalinina. Hráči Slovana v druhej polovici tretiny postupne hru vyrovnali a vytvorili si aj gólové príležitosti. Tú najväčšiu mal Sukeľ.

V druhej tretine boli šance na oboch stranách. V 29. minúte po rýchlom prečíslení zakončil Kosova na 2:0, bol to najkrajší súperov gól. V 38. minúte Lamper, po rýchlo brejku streli krásny kontaktný gól. Bol to posledný zo strany Slovana.

Strelec Lamper

V tretej tretine mal Lamper veľkú šancu na vyrovnanie vo vlastnom oslabení sa dostal do úniku v samostatnom nájazd ale Hudáčka neprekonal, Hostia v snahe o zvrátenie stavu otvorili hru, Najskôr prekonal Čiliaka Nikoncev a definitívnu bodku do prázdnej bránky pridal Karsums.
Slovanisti sa v pondelok predstavia o 18.30 h ľade HK Soči

Spartak Moskva – Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 4. Kalinin (Karsums, Lisin), 29. Kosov (Zubov), 58. Nikoncev, 60. Karsums (Maxwell, Chochlačov) – 38. Lamper (Lunter). Rozhodcovia: Gusev, Kulakov – Bersenyov, Judin, vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 8516 divákov.

Spartak Moskva: Hudáček – Kutejkin, Grigorev, Kalinin, Kulik, Osipov, Dyblenko, Provolnev – Daugavinš, Hanzl, Lisin – Chochlačov, Maxwell, Talalujev – Nikoncev, Zubov, Kosov – Leščenko, Voronin, Karsums – Šalagin.

Slovan Bratislava: Čiliak – Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, Jánošík, Bačik, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Liška, Sukeľ, Rau – Lamper, Bailey, Lunter – Baranov, Chipchura, Hrnka.