Zomrel najslávnejší dealer (†78) na svete. Johnny Depp podľa neho predával koks vo veľkom!

2687

Zomrela hviezda amerického podsvetia George Jung. Pašerák, ktorý spolupracoval aj s Escobarom, zomrel v stredu vo svojom dome vo Weymouthe v Massachusetts v 78 rokoch. Podľa jeho života bol v roku 2001 natočený film Kokaín, v ktorom ho stvárnil hollywoodsky fešák Johnny Depp.

Slávny pašerák drog George Jung zomrel v sedemdesiatichôsmych rokoch vo svojom dome v meste Waymouth v americkom štáte Massachusetts. Smrť drogového kráľa 70. a 80. rokov bola oznámená na jeho oficiálnych účtoch na sociálnych sieťach instagram a twitter. „Nech je vietor vždy v tvojom chrbte a slnko na tvári a vietor osudu vás unáša hore, aby ste tancovali s hviezdami,“ znie citát z filmu Kokaín na twitteri spolu s oznámením jeho úmrtia. Zároveň bola k oznámeniu úmrtia na Instagrame priložená fotografia Junga, na ktorej fajčí čerstvú cigaretu.

Príbeh George Junga, najslávnejšieho amerického drogového bossa

Ani v jednom z oznámení nebola oznámená príčina úmrtia drogového kráľa, avšak podľa informácií spravodajského webu TMZ prekonal zlyhanie obličiek a pečene a v posledných dňoch svojho života bol v domácej hospicovej starostlivosti. Zomrel po boku svojej priateľky Rondy a kamaráta Rogera.

Jung sa narodil 6. augusta roku 1942 a ako školák miloval šport. V škole mu to veľmi nešlo, a tak sa v šesťdesiatych rokoch vrhol do obchodovania s marihuanou a to hlavne na Manhattan Beach v Kalifornii. Najprv predával trávu iba priateľom, avšak keď mu jeho priateľ podľa informácií britského denníka Daily Star povedal, že zatiaľ čo sa konope predáva v Kalifornii za pár dolárov, v Novom Anglicku by mu vynieslo balík, rozbehol obchod vo veľkom. Zapojil do neho i svojich kamarátov. Svoju priateľku letušku prehovoril, aby pašovala trávu v kufri. Neskôr si uvedomil, že by bolo ďaleko výhodnejšie kupovať tovar priamo od mexických dodávateľov, a tak letecky prevážal trávu z Mexika do Štátov. „Pri počiatočnom lete sme sa stratili nad Pacifikom,“ uviedol o svojom prvom lete Jung. V tú dobu vraj jeho skupinka dokázala zarobiť aj 50 tisíc až 100 tisíc amerických dolárov každý mesiac.

V roku 1974 bol však jeden z jeho obchodných partnerov zatknutý kvôli heroínu a policajtom dal aj Jungove meno. Vo väzení sa stretol s Carlosom Lehderom, ktorý mu prezradil, že ďaleko viac peňazí sa dá zarobiť pašovaním kokaínu! Jung sa rozhodol, že do toho pôjde.

Kým sa v tom čase pašoval kokaín hlavne v batožine alebo ukrytý v ľudských telách, Jung sa rozhodol, že na to využije lietadla. Vtedy sa spojil s drogovým barónom Pablom Escobarom a jeho kartelom Medellin. Na konci 70. rokov bol americký trh zavalený kokaínom. Ľudia v Hollywoode, hudobnom priemysle a na vysokých finančných postoch ho kupovali vo veľkom. „Myslím si, že vláda Spojených štátov nemala vôbec tušenie, čo sa ku*va deje, kým nebolo príliš neskoro,“ uviedol Jung, ktorý denne dokázal zarobiť aj 3 až 5 miliónov dolárov. Zaspomínal dokonca aj na večeru s Escobarom, kedy sa nemilosrdný drogový boss zdvihol od večera, aby popravil podozrivého informátora a potom sa zas vrátil, aby dojedol.

Život drogového kuriéra Leo Sharpa, ktorý sa stal predlohou pre nový film Clinta Eastwooda

Šťastie v ilegálnom obchode však nemal dlho. V roku 1994 bol zatknutý a odsúdený na dvadsať rokov vo väzení. Prepustený bol v roku 2014. V roku 2001 vyšiel na motívy jeho príbehu slávny film Kokaín, v ktorom zažiaril Johnny Depp a Penelope Cruzová.