Denné svetlo odhalilo skutočne desivý pohľad na vraky autobusu smrti, v ktorom zahynulo 12 ľudí, a kamiónu, ktorý sa s ním v Nitre zrazil. Polícia zdieľala ich fotografie a zároveň začala trestné stíhanie kvôli všeobecnému ohrozeniu. Následne zverejnili smutný zoznam mien zomrelých. Ako vyšlo najavo, k fatálnej nehode, ktorá zasiahla nespočet životov, došlo po iba desiatich minútach jazdy.


Dvanásť ľudí tragicky zomrelo a na dvadsať sa ich zranilo pri stredajšej zrážke autobusu a nákladiaku prevážajúceho kamennú zmes. Poranený je aj vodič nákladného vozidla. V autobuse cestovali prevažne mladí stredoškoláci. Mnoho zomrelých sú neplnoletí. Polícia zverejnila smutný zoznam mŕtvych.
Pri pohľade naň sa človeku derú slzy do očí. Počas tragédiu zahynula Natália (†15), Alex (†16), Denisa (†17), Veronika (†17), Martin (†17), Mariana (†21), Adriana (†40), Dušan (†42) , Erika (†45), Alena (†57), Ladislav (†63) a Barbora (†70). Všetci sa teraz modlia, aby mŕtvych nebolo ešte viac. Vážne zranených je totiž veľa.

 Traja zranení skončili v  Leviciach 

Tri zranené osoby skončili po tragédii v nemocničnom zariadení v Leviciach. „Včera podvečer boli do nemocnice v Leviciach privezené tri pacientky, ktoré boli v autobuse, ktorý havaroval v Nitre. Jedna z nich má vážne zranenia, dve sú menej vážne zranené. Ženy utrpeli vnútorné zranenia, zlomeniny a hlavne odreniny a pomliaždeniny,“ povedala Martina Pavláková – hovorca spoločnosti Agel, ktorá prevádzkuje nemocnicu v Leviciach.
„Momentálne sú všetky v stabilizovanom stave a mimo ohrozenia života. Ich stav nevyžadoval operačný zákrok. Aj naďalej však zostávajú v starostlivosti lekárov nemocnice v Leviciach,“ pokračovala hovorkyňa a dodala, že nielen v zariadení v Leviciach, ale aj nemocnica v Zlatých Moravciach mala vyhlásený traumatologický plán. Všetci očakávali najhoršie. „Ide o organizáciu a sled krokov, aby pri podobných hromadných nehodách a nešťastiach nevznikol chaos,“ uzavrela Martinová.

 Osudných  10 minút 

Ako vyšlo najavo, trvalo len niečo málo cez 10 minút jazdy, než k tragédii došlo. Tak krátka bola osudná jazda autobusu smrti. Autobus vyrazilo z Nitry do Jelenci v 12:50. Už o 13:01 dostalo stredisko záchrannej služby hlásenie o tragédii.

Polícia sa prípadom naplno zaoberá. „Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Nitre začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Okolnosti a miera zavinenia tejto tragédie sú predmetom vyšetrovania. Na mieste udalosti stále prebieha skúmanie miesta nehody a vyšetrovateľ vypočúva svedkov tragédie,“ uviedli policajti vo štvrtok na facebooku.

 Aj policajti dostanú pomoc  psychológov 

Zraneným pomáhali od prvých chvíľ policajní psychológovia. „V prvom rade sa snažili poskytnúť pomoc zachráneným a uľahčiť im prežitie ťažkých okamihov po obrovskom šoku. Aj dnes sa po krátkom odpočinku vracajú na miesto udalosti a budú pokračovať v pomoci postihnutým touto traumou,“ dodali strážcovia zákona na sociálnej sieti s tým, že psychologická pomoc bude poskytnutá aj zasahujúcim policajtom.