Babičke vytrhol srdce z tela a vypil jej krv! Vrah sa považoval za upíra

1326

Veril, že sa premení v upíra a stane sa nesmrteľným. Zabil kvôli svojmu šialenstvu úplne bezbrannú a nevinnú 90-ročná pani. Keby sa ho nepodarilo zadržať, asi by vo svojom besnení pokračoval ďalej a dopustil by sa ďalších ohavností. Od roku 2002 ale našťastie sedí vo väzení, kde strávi zvyšok života.

Informácie o jednom z nejhororovejších prípadov v histórii britskej kriminalistiky priniesol server Daily Mail. Vychádzal pri tom z dokumentárneho seriálu televízie Channel 5. V severnom Walese vnikol vyšinutý Matthew Hardman (17) do domu Mabel Leyshonovej (†90) a dobodal ju 22 ranami nožom.
To mu ale nestačilo. Jeho šialená myseľ mu hovorila, že ešte musí starej pani vyrvať srdce a vypiť jej krv, presne ako o tom čítal na internete, že to upíri robia. Nakoniec zanechal pri nohách obete dva kutáče prekrížené cez seba do tvaru kríža.
Študent umenia ešte pred činom, za ktorý dostal doživotie, napadol nemeckého študenta, ktorý bol vo Walese na študijnom pobyte. Zaútočil na neho, pretože ho Nemec odmietol uhryznúť do krku, aby mohol získať nesmrteľnosť. Ako vykladal po svojom hroznom čine vyšetrovateľom, starí ľudia vraj majú presne ten správny druh krvi, ktorý majú upíri piť, ak chcú žiť naveky.
Ukázalo sa, že Hardman bol náruživým fajčiarom marihuany. Do internetového vyhľadávača pri svojich „štúdiách“ najradšej zadával slová ako upír, gotike a pojedanie mäsa a podobné výrazy. Všetky zozbierané dôkazy a indície viedli vyšetrovateľov k názoru, že Hardman skutočne veril, že existuje spôsob, ako zabíjaním ľudí docieliť večného života. Nedostal našťastie šancu skúšať to ďalej. Od augusta 2002 si odpykáva doživotný trest.

Upír Facinelli sa bude znova ženiť, vezme si bohyňu vojny z Thora

„Prečo sa takto zachoval, sa mi ťažko chápe, ale dospel som k záveru, že sa pre neho vampirizmus stal určitou obsesiou, utkvelou myšlienkou, skutočne veril, že rozprávky o upíroch sú realita. A že môže dosiahnuť nesmrteľnosť tým, že vypije krv iného človeka. A táto novo objavená ‘skutočnosť’ pre neho získala neodolateľnú príťažlivosť,“ povedal k prípadu sudca Stephen Richards, ktorý bol tým, kto pred rokmi Hardmanovi vymeriaval trest.

„Dokážem do istej miery pochopiť zmätené uvažovanie, nezrelosť alebo detské fantazírovanie. Toto sa ale chápať nedá a nesmie. Dopustil sa vrcholne odporného a beštiálneho činu. Páchateľ navyše neprejavil ani náznak ľútosti,“ dodal sudca.