Barbra Streisandová priznala, že si nechala naklonovať psa

1195

Speváčka Barbra Streisandová (75) sa ťažko zrovnávala s tým, že príde o svoju štrnásťročnú fenku Samanthu. Investovala ohromné ​​imanie, aby jej vedci nasnímali jej dokonalú kópiu. A nie jednu. Nechala odobrať kmeňové bunky zo Samanthy a po jej smrti z nej v laboratóriu vytvorili dva klony.

Speváčka si zamilovala madagaskarske psie plemeno Coton du Tulear, pre ktoré je typická biela srsť, malý vzrast a priateľská povaha.

Streisandová sa teraz pochválila fenami Miss Violet a Miss Scarlett, ktoré sú genetickými klonmi Samanthy. Tá skonala minulý rok v máji. Pred smrťou jej ale molekulárny biológovia odobrali kmeňové bunky z úst a žalúdka na klonovanie.

„Majú ale odlišné osobnosti. Čakám, až budú staršie, aby som mohla posúdiť, či majú Samanthine hnedé oči a jej vážnosť,“ zverila sa Barbra Streisandová magazínu Variety.

Fenky sú si vizuálne tak podobné, že jediným rozlišovacím znakom sú oblečky, do ktorých ich speváčka navlieka. Jednu do fialového, preto sa volá Miss Violet, Miss Scarlett potom oblieka do červenej.

kým jej klonované šteniatka dorazili, zaobstarala si ešte jedného psíka, ktorý je vzdialený príbuzný jej Samanthy. Sučka sa volala Funny Girl, ale speváčka ju premenovala na Miss Fanny.