Oceľové topánočky na kolesa, ktoré polícia denne rozdáva za zlé parkovanie, majú veľa nevýhod. Technický prostriedok na zabránenie odjazdu vozidla, ktorému sa ľudovo hovorí papuča, môže poškodiť koleso či blatník.

Za alternatívou k topánke stojí americká spoločnosť Barnacle Parking. Vynález zvaný šatka na oči je vo svojej podstate plastový obdĺžnik so silnými prísavkami na sklo. Akonáhle policajt položí tento prostriedok na čelné sklo a aktivuje ho, prisaje sa, a tak automobil nebude môcť odísť. Žltý obdĺžnik totiž zabráni výhľadu cez čelné sklo.
001
Barnacle disponuje zabudovaným GPS modulom a pripojením k mobilnému internetu. A tak keď budete chcieť aj cez túto prekážku odísť, polícia ihneď zistí, kde sa pohybujete. Ďalej má zariadenie alarm, ktorý sa spustí, ak by ste sa ho snažili z čelného skla odstrániť násilím. Tradičné papuče na kolesa rozrežete brúskou, ale „šatku na oči“ zakrývajúc výhľad na cestu neoklamete.
003Aby sa Barnacle odstránil, musíte zadať správny deaktivačný kód. Nespornou výhodou je, že nemusíte čakať na príchod polície, pretože kód získate takmer okamžite pri zaplatení pokuty cez mobilný telefón. Kód k odomknutiu Barnacle obdržíte správou na mobilný telefón. Zariadenie potom odovzdáte na vopred určených miestach, a to najneskôr do 48 hodín od jeho odomknutie.

002