Táto skupina ľudí sídli v Stuttgarte a na dverách kancelárie má úradnícky znejúci názov „PGV“ (Projektová skupina na zabavovanie majetku). Za nenápadným menom sa skrývajú jasné ciele:
1. „Dokázanému zločincovi treba zhabať všetko, aby sa dostal na nulu, na hranicu biedy. My ich zruinujeme, zločiny sa nesmú vyplatiť.“
2. „Získané peniaze vrátime obetiam.“

Vycvičená skupina odvážlivcov chce postihovať najmä takýchto podvodníkov:

Wolfgang W. bol veľký manažér. 63-ročného muža zatkli za daňové úniky a podvody. Bez mihnutia oka zaplatil kauciu vo výške 8 mil. EUR a ušiel do Južnej Ameriky. Z diaľky sa vysmieval nemeckej justícii. Na hlave nosil kovbojský klobúk, spieval si nemecké ľudovky, žil na 100 000 hektárovom ranči a choval kone.
Iný vtáčik, akýsi Volker M., obral okresný podnik v Hamburgu o 1 a pol milióna EUR a ušiel s nimi do Karibiku. Rodinu nechal doma, manželka skončila na psychiatrickej klinike a deti v domove. On si užíval luxus.
Je jedno, ako takéto prípady nakoniec dopadnú, ale denne sa dozvedáme o podobných nepotrestaných zločinoch. Únoscovia, mafiáni, zločinci sú pre úrady nepolapiteľní, ak ich aj krátkodobo zatknú, vyplatia sa a ďalej jazdia v drahých športových autách a stretávajú sa v najdrahších reštauráciách. Aj keď napríklad zatknú obchodníka s bielym mäsom, onedlho je vonku a v drahej limuzíne obieha svoj rajón, akoby sa nič nestalo.

A tu sa začína práca PGV.

Títo kriminalisti vyzerajú nevinne. Oblečení sú v texaskách, vetrovkách, na nohách tenisky. Nemajú zbrane, ani nevylamujú dvere. Prichádzajú v tieni svojich kolegov v kuklách. Ale zločincov zasahujú na najbolestivejšom mieste: Okamžite im zamknú kontá, zhabú cenné predmety, hodinky, autá, stereo veže a pod. A najmä sú schopní vypátrať kadiaľ prúdia peniaze, kto sú sprostredkovatelia, kto sú „cieľoví muži“. Porovnávajú životný štýl s oficiálne priznanými príjmami. Vo finančnej džungli odhaľujú navonok nenápadné firmy, cez ktoré sa prepierajú čierne peniaze, tunelujú podniky.
Šéf tejto jednotky hovorí: „Nesmie sa stať, že niekoho na pár rokov zavrú a keď ho prepustia, čakajú naňho zašité milióny a sladký život. Takýto človek musí zostať bez prostriedkov.“
Napríklad obchodník s drogami Andreas R. Našli uňho 179 kg hašišu a marihuany. Polícia poslala k nemu jednotku PGV. Tí mu ihneď zhabali motorku Harley-Davidson, 4 drahocenné starožitné hodiny, novú hi-fi vežu, 4 životné poistky a ešte aj preplatok z daňového úradu. Celková hodnota: 828 000 EUR.
Vedúci PGV hovorí: „Štvalo nás to, že páchatelia používajú vždy rovnaké triky. Navonok sa tvária ako chudáci, ich firmy krachujú, im nič nepatrí, všetok majetok je napísaný na manželku, či babku. Keď takejto rybe hrozí zatknutie, ešte v poslednej chvíli sa zbaví aj ponožiek. Ale nás neoblafne. Sme špeciálne vycvičení na takýto druh vyšetrovania, my mu na jeho triky prídeme a čo sa dá, zhabeme.“
Príklad: Díler nakúpi heroín za 10 000 EUR. Ak ho chytia, musí sa zodpovedať za obchod s drogami v takejto výške (netto-princíp). „My to počítame ináč: My vychádzame z trhovej hodnoty, akú by predajom získal: t.j. 100 000 EUR. A o túto sumu ho pripravíme. Hovoríme tomu brutto princíp.“
Alebo iný prípad: „Chlap mal dve zamestnania, cez deň bol šofér nákladného auta a v noci vlamač. Povedal nám, že nemá žiadny majetok, že mu nič nezostalo. Predtým by sa s tým nedalo nič robiť. Dnes mu normálne zhabeme aj plat.“
V Nemecku zatiaľ operujú dve takéto jednotky a dosahujú neuveriteľné úspechy. Iba PGV sa za rok podarilo zhabať zločincom peniaze a veci v hodnote 57 miliónov EUR! Čo si však všetci najviac cenia, takmer polovicu z tejto sumy vyplatili obetiam kriminality. Ľudia, ktorých okradli, vydierali, využívali, dostanú peniaze späť. Pri poslednom prípade skupiny PGV zatkli pasáka, zhabali mu celý majetok a polícia vrátila prostitútkam peniaze, ktoré v potu tváre nedobrovoľne zarobili!
Nuž, vážení čitatelia, čo vy na to. Nehodila by sa podobná jednotka aj na našich mafiánov a tunelárov?

R UMAX Power Look 2000 V2.0 č

TOTO JE PRVÁ ŠPECIÁLNA JEDNOTKA PGV. Jediná existujúca fotografia celej skupiny. Ich tváre sú z dôvodu utajenia a ochrany životov zakryté. Ich heslom je: „Zločincov oberieme o všetko. Musia byť na nule, na hranici biedy.“ Peniaze dostanú ich obete. Snímka vznikla po úspešnej akcii.