Beštiálny recidivista (72) strelil obsluhu herne do hlavy! Polícia detailne popísala drámu v herni

861

Fatálnu chybu urobila v piatok žena (57) v herni v Olomouci, keď začala mierumilovne diskutovať sa starčekom (72), ktorý držal v ruke revolver. Netušila, že stojí proti po krvi túžiacej beštii. Mnohonásobný recidivista jej vpálil guľku do hlavy.

„Počínanie muža je až zarážajúce. Bola to chladnokrvná poprava,“ konštatoval šéf olomouckej krajskej kriminálky Ján Lisický, ktorého ľudia majú kamerový aj zvukový záznam celej udalosti.

Starý nenapraviteľný zločinec herňu v Masarykovej ulici v Olomouci nejaký čas sledoval. Keď z nej okolo dvadsiatej hodiny odišiel na nejaký čas posledný zákazník, vstúpil s revolverom v ruke dovnútra.
Po žene za pultom žiadal peniaze. „Bohužiaľ pani servírka zle prečítala, koho má pred sebou a začala s mužom pokojným miernym hlasom vyjednávať. Asi myslela, že pred ňou stojí nejaký starý pomýlený muž. Bohužiaľ, nemohla sa viac mýliť,“ konštatoval Lisický a dodal: „Muž ju bez najmenšieho dôvodu strelil do hlavy.“ Dodal, že išlo o „úplne chladnokrvnú popravu“.

Vo chvíli, keď vystrelil, sa muž prestal zaujímať o peniaze a z herne odišiel smerom na olomouckú hlavnú stanicu. Cestou zahodil zbraň. O tri hodiny neskôr ho kriminalisti na stanici zadržali. „K streľbe sa priznal, ale iba k tej streľbe. Bol obvinený z vraždy v treťom odseku a súd naňho uvalil väzbu,“ dodal šéf kriminálky Lisický.

„Streľte ma do hlavy!“ kričal vrah, ešte kým stačil zavraždiť policajta, potom ho zneškodnili

 V kritickom  stave 

Ťažko zranenú ženu našiel o niekoľko desiatok minút po streľbe neskôr ďalší zo zákazníkov herne. Okamžite bola prevezená na špičkovú jednotku intenzívnej starostlivosti olomouckej neurochirurgickej kliniky. „Jej stav je však stále kritický,“ prezradil šéf olomouckej krajskej kriminálky Jan Lisický.

„Je na JIS Neurochirurgickej kliniky a čakajú ju pravdepodobne ďalšie operačné zákroky,“ dodal hovorca Fakultnej nemocnice Olomouc Adam Fritscher.

Chcú popravovať rovnakým plynom ako nacisti v Osvienčime! V Arizone sa plánujú vrátiť k zvykom z vojny

 Vraždil aj za  mrežami 

Bezcitný vrah je mnohonásobným recidivistom. Zo svojich 72 rokov života strávil 48 rokov za mrežami a to väčšinou za násilnú trestnú činnosť. Odsúdený bol dokonca aj za vraždu, ktorú navyše spáchal vo výkone trestu, keď v roku 1980 vo väznici v Leopoldove kladivom umlátil spoluväzňa.