Bossa mafie ‘Ndrangheta zatkla talianska polícia vďaka pandémii koronavírusu

1337

Drastické opatrenia spojené s koronavírusom napomohli polícii v dolapenie talianskeho drogového bossa! Pri dome, kde sa pred políciou ukrýval, bol nezvyčajne veľký pohyb. To policajtov priviedlo na stopu.

Talianskej polícii pomohli opatrenia zavedené kvôli šíriacemu sa koronavírusu vypátrať bossa mafiánskej organizácie ‘Ndrangheta. Informovali o tom v piatok talianske médiá. Cesare Antonio Cordi bol v juhotalianskej Kalábrii zatknutý, keď si tamojšia policajná hliadka všimla ľudí, ktorí mu do úkrytu nosili jedlo.
Štyridsaťdvaročný Cesare Antonio Cordi je jedným z popredných členov mafie v oblasti Locri, bašte ‘Ndranghety. Jeho klan bol už skôr obvinený z vydierania, vyhrážok a pašovania zbraní. Jemu samotnému sa ale v auguste podarilo utiecť pri policajnej razii, od tej doby bol na úteku a polícia po ňom márne pátrala.
Taliani, ktorých vláda v utorok uzavrela celú krajinu a kvôli pandémii koronavírusu vyhlásila prísne ochranné opatrenia, môžu z domov vychádzať len v naliehavých prípadoch, z pracovných dôvodov, alebo na krátky nákup. Na dodržiavanie nariadenia v uliciach dohliada polícia, ktorá si tiež všimla podozrivé aktivity pri jednom z domnelo opustených domov, kde bol neskôr Cordi zadržaný.
Taliansko je v Európe najviac postihnutou krajinou novým typom koronavírusu.