V Kolumbii zatkli šéfa \’Ndrangheta, do Európy dodal tony kokaínu

488

Šéfa kalábrijskej mafie Roberta Pannunziho podľa spravodajstvo BBC zadržala v piatok v nákupnom stredisku v kolumbijskej metropole Bogote.

Talianske úrady vinia Pannunziho z toho, že zriadil transatlantickú pašerácku linku pre prevoz kokaínu z Kolumbie do Talianska. Ako údajná hlava ‘Ndrangheta, čiže kalábrijskej mafie, je podozrivý z toho, že vďaka nemu sa darilo pašerákom dovážať do Európy až dve tony kolumbijského kokaínu mesačne.

K Pannunziho zatknutie kolumbijským úradom pomohla aktívnej spolupráce s protidrogovou centrálou v Spojených štátoch. Podľa agentúry AFP bol Pannunzi deportovaný len niekoľko hodín po svojom zatknutí. „Pannunzi, známy ako taliansky Pablo Escobar, bol najhľadanejší osobou v krajine,“ uviedlo kolumbijské ministerstvo obrany vo svojom vyhlásení.

Odvolalo tak na neslávne presláveného a veľmi obávaného niekdajšieho šéfa medellínského kartelu Pabla Escobara, ktorý bol zastrelený koncom roka 1993. Úrady uviedli, že počas zatknutie predložil Pannunzi falošné kolumbijskej doklady.