Brigádnik (†20) na benzínke schytal guľku do hlavy. Nechcel predať pivo zákazníkovi bez rúška

764

Muž odmietajúci nosiť rúško zastrelil pokladníka čerpacej stanice v západonemeckom meste Idar-Oberstein. O víkendovom incidente dnes podľa agentúry DPA informoval príslušný štátny zástupca. Muž sa údajne rozčúlil, že mu pokladník nechcel predať pivo, pretože nemal chránené dýchacie cesty, ako v Nemecku nariaďujú protiepidemické predpisy.

Nemec bol zatknutý a je podozrivý z vraždy. Podľa štátneho zástupcu Kaia Fuhrmanna sa priznal, že zabil 20-ročného študenta, ktorý bol na čerpacej stanici na brigáde, mierenou strelou do hlavy.

Podľa vyšetrovateľov si podozrivý sťažoval na situáciu okolo koronavírovej pandémie. Cítil sa byť zatlačený do kúta a uviedol, že „nevidel iné východisko“, než to dať najavo. Obeť sa mu pritom zdala byť „zodpovedná za celkovú situáciu, pretože presadzovala pravidlá“, uviedol Fuhrmann.

V Čechách márne hľadajú brutálneho vraha čo vraždil na benzínovej pumpe

 Muž si chcel kúpiť pivo bez  rúška 

Muž v sobotu večer vstúpil do predajného priestoru čerpacej stanice bez rúška a pri pokladni chcel zaplatiť dva balíky po šiestich pivách. Predavač ho upozornil na rúškovú povinnosť, načo zákazník odišiel a hrozil rúkov, vyplýva z vyšetrovania.

Zhruba o hodinu neskôr sa muž na benzínke objavil znova. Tentoraz mal nasadenú rúšku, vzal balík pív a šiel k pokladni, kde si rúšku zložil. Pokladník ho opäť nabádal k dodržiavaniu rúškovej povinnosti. Nato páchateľ vytasil revolver a mladíka zastrelil.

Na benzínke, kde zavraždili pumpárku Janu, vyčíňali lupiči! Obsluhu stanice čakal šok

Podozrivý bol v nedeľu ráno zadržali priamo v policajnom areáli v Idar-Obersteine. „Predpokladáme, že sa chcel sám vydať,“ povedal policajný prezident v Trieri Friedel Durben. „Je to v každom prípade zvláštny prípad: Ani na policajnom prezídiu v Trieri, ani v krajine Porýnie-Falcko sme ešte nemali taký trestný čin, pri ktorom by sa dala tušiť súvislosť s koronavírusmi,“ povedal Durben.

Že by karma? Covid popravil vrahyňu vo väzení!