Českom otriasla nezmyselná brutálna vražda nevinné ženy (†51)! Za púhych 36 hodín zadržala zásahová jednotka podozrivého muža. Recidivista si svoju obeť vybral náhodne. Podľa policajtov ju napadol a brutálnym spôsobom usmrtil. Ľudia zavraždenú pani oplakávajú. Popisujú ju ako láskavú ženu.

V stredu mal tridsaťsedemročný muž zamieriť k olomouckej štvrti Chválkovice s otrasným úmyslom: vraždiť! Svoju obeť si podľa polície zrejme vybral náhodne. Stala sa ňou ešte len päťdesiatjedenročná cyklistka, ktorá išla za svojim známym. Recidivista, v januári prepustený z väzenia za majetkovú činnosť, ženu brutálne napadol a potom zavraždil.

Policia CR zatýka vraha cyklistky

Polícia zo začiatku pracovala s informáciou, že sa žena stratila. Neskôr sa ale našiel ženin bicykel. „Spustila sa pátracej akcie v okolí bicykla, a to aj s využitím psovodov. Po krátkej chvíli zhruba 500 metrov od bicykla našla polícia mŕtve telo ženy. Po prvotnej ohliadke bolo zrejmé, že došlo k surovému útoku na túto ženu,“ uviedol námestník riaditeľa pre SKPV v Olomoucom Radovan Vojta. Polícia nechcela uviesť ako mal muž svoj čin spáchať. Podľa FTV Prima použil sekeru.

Kriminalisti takmer okamžite zostavili špeciálny vyšetrovací tím, ktorý mal 50 kriminalistov. Podozrivého sa im podarilo dostihnúť už za 36 hodín. Zadržanie vykonala s veľkou razanciou Zásahová jednotka.

Násťročný zabil kamarátku, potom plakal na facebooku a ťahal políciu za nos

 Zabil mi  kamarátku! 

Otrasný čin zasiahol všetkých, ktorí ženu poznali. „Zabil mi kamarátku, h * jzel,“ napísala na Facebooku Petra. Podľa nej to bola skvelá žena a hlavne športovkyňa. „Vôbec to nedokážem pochopiť, bola slniečko,“ opísala svoje pocity.

Situácia je pre ňu o to horšia, že sa spolu poznali, boli na plese, zavraždená k nej chodila do práce. „Veľa sme sa kamarátila,“ napísala. „Táto situácia je pre mňa veľa bolestivá, vôbec nechápem, prečo práve ona. Priala by som si, aby už mala pokoj, keď zomrela tak strašnou smrťou,“ dodala.

Pomocnú ruku priložili aj hasiči u z Olomouca. „Je to strašné čo sa stalo v blízkosti našej zbrojnice. Už vo štvrtok ráno nás kontaktovali kriminalisti na poskytnutie záznamov z bezpečnostných kamier k ďalšiemu vyťažovaniu dôkazov,“ napísali na Facebooku.

Za brutálne zlynčovanie človeka a navádzanie na lynč maloletého, dostal vrah iba 19 rokov

 Hrozí mu  doživotie 

Polícia obvinila muža z vraždy. Za tento čin mu hrozí trest odňatia slobody od 15 do 20 rokov prípadne i výnimočný trest, čo je 30 rokov až doživotie.