Za brutálne zlynčovanie človeka a navádzanie na lynč maloletého, dostal vrah iba 19 rokov

Pri takýchto vraždách je škoda že na Slovensku nie je trest smrti!

3405

Pri takýchto vraždách je škoda že na Slovensku nie je trest smrti!

Zakomplexovaný a zbabelý vrah Róbert Reška si so synom vybrali ľahkú obeť, ktorú spoločne ubili na smrť. Za tento surový lynč vrah dostal iba 19 rokov a jeho syn  Patrik (14) však vzhľadom na svoj vek skončil v reedukačnom zariadení a víkendy trávi doma!

Čo obeti spôsobili:
• vypichnutie očí
• rozmliaždenie lebky
• rozlomenie hrtana
• odrazenie nosa
• natrhnutie ucha
• zakrvácanie lícnych kostí
• podliatiny

Vrah Robert sa proti rozsudku súdu ihneď odvolal.
obet
Zavraždený Marek († 23)
Brutálna krutosť, s akou nevinný mladík prišiel o život, otriasla s každým. Zavraždený Marek († 23) sa vracal v septembri minulého roka domov, bol odprevadiť frajerku, pri budove gymnázia vo Vrbovom ho napadol Róbert Reška (36)  so synom Patrikom (14).

Podľa svedkov v čase pred bitkou dokonca zakričal šokujúca veta: „Poď, ukážem ti, ako nás v škole učili zabíjať židov.“ Marka zhodili na zem a začali do neho kopať, najmä do hlavy. Školák Patrik Markovi po hlave dokonca skákal. Pri brutálnom útoku mu spôsobili viaceré zranenia, ktorým napokon podľahol. Bol taký zbitý, že rodina ho nedokázala ani spoznať. Markovi prišiel na pomoc ďalší muž, ktorý neskôr na súde vypovedal, že pri snahe zachrániť mladíka utŕžil bitku aj on. Útočníkovi Róbertovi po beštiálnom čine namerali až 1,21 promile alkoholu.

  • Svedkovia počuli, ako Róbert na syna kričal: „Zabime ho! Zabijem ho!“ či „Skap ty sviňa!“ Dokonca mu mal z múrika skočiť na hlavu tak, že z nej vytryskla krv.

„Viete, môjho Marka zabil otec so synom. Róbert dostal 19 rokov a čo jeho syn Patrik? Veď aj on mi zabil dieťa,“ hnevá sa otec. Patrik je v reedukačnom zariadení, na víkendy však chodieva domov. „Ja ho vidím behať po Vrbovom. Čo ak zase bude vraždiť?“ pýta sa nešťastný otec. Obžalovaný Róbert (36) si na trnavskom súde vypočul rozsudok, ktorý mu nebol po vôli a okamžite sa odvolal. „Je to veľa,“ povedal stroho, keď ho policajti odvážali do leopoldovskej cely.

Sudca, ktorý povedal aj to, že Reška kade chodil, tade robil zle, mu však nevyhovel a v plnom rozsahu potvrdil pôvodný verdikt – 19 rokov v najprísnejšej nápravnej skupine a následný dvojročný dohľad.