Mal to byť bežný pracovný deň, ako ale väzeň Ondrej z příbramskej väznice hovorí, už nikdy na neho nezabudne. Trestanec v stredu pri práci vo firme mimo areál väznice zachránil život kolegyne, ktorá skolabovala po infarkte. Ondrej neváhal ani sekundu a zahájil masáž srdca.

Odmenu od riaditeľa väznice si zaslúžil Ondrej, ktorý si odpykáva trest v Bytíz v okrese Příbram. V stredu totiž hrdinsky zachránil život kolegyne vo firme mimo väznicu, kam dochádzajú pracovať, informovala Väzenská služba. „Tento deň sa stal nezabudnuteľným už na celý život,“ opísal Ondrej.

K dráme došlo ráno. „Na pracovisku skolabovala pani, ktorá tu pracuje. Ležala na zemi a na nič nereagovala,“ vykreslil trestanec. Kolegovia zavolali záchrannú službu a Ondrej začal s oživovaním. „Ihneď som skontroloval životné funkcie a vedel som, že je zle. Začal som bezodkladne s masážou srdca, ďalej som plnil to, čo mi radila pani zo záchranky prostredníctvom telefónu,“ doplnil.

Väzni sa vlámali do rozhorúčeného auta a zachránili ročné dievčatko

Väzeň masáž srdca vykonával až do príchodu záchrannej zdravotnej služby. Vďaka jeho pohotové reakciu a obetavosti je jeho kolegyňa už po operácii a hlavne nažive. „Teraz už viem, že pani prekonala rozsiahly infarkt a ja som masážou srdca prispel k záchrane jej života. Pani je po operácii a žije a to je pre mňa veľmi dôležité,“ dodal s tým, že by zachránenú ženu ešte niekedy rád videl.

 Bol v šoku, nemohol  hovoriť 

Podľa hovorkyne příbramskej väznice Mileny Paľkovej na Ondreja celá udalosť ťažko doľahla. O udalosti sa vraj hrdinovi hovorilo zle. „Len ťažko hľadal slová, emócie boli veľmi silné a nemohol o nich ani hovoriť. Konal pohotovo a morálne správne,“ pochválila ho hovorkyňa.

Automechanik zachránil dvojročné dieťa, doslova pár minút pred smrťou. V kufri auta dieťa väznila vlastná matka

Okrem poďakovania sa môže Ondrej tešiť na odmenu, ktorú mu podľa Paľkovej udelil riaditeľ väznice Petr Červený.