Obrovský šok zažil automechanik vo francúzskom meste Terrasson-Lavilledieu. V kufri auta, ktorý mu priviezla na údržbu zákazníčky Rosa Marida Da Cruz (50), našiel batoľa na pokraji smrti! Dievčatko Serena Rosa, ktorá už v tom čase mala tri deti, priviedla na svet tajne a dva roky ju v kufri auta skrývala pred svojimi blízkymi! Automechanik o hroznom zážitku teraz prehovoril.

Rosa Maria Da Cruz, matka troch detí, otehotnela so svojím štvrtým dieťaťom. Tehotenstvo však skrývala pred svojou rodinou a dievčatko, ktorému dala meno Serena, porodila tajne a skrývala ju pred okolitým svetom v kufri svojho auta! Existenciu dievčatka sa jej podarilo tajiť neuveriteľné dva roky.

Matka držala dcéru 2 roky v kufri auta

V roku 2013 však Rosa vyrazila k automechanikovi Denisovi Latour a Serenu nechala zatvorenú v kufri. Pred mechanikom odmietla kufor otvoriť a podľa informácií Mirroru mu neustále opakovala, aby do neho hlavne nepozeral. Opravár však počul škrabanie. Bál sa, že by tam mohlo byť zatvorené zviera, a tak kufor otvoril. Zostal stáť ako obarený.

V kufri našiel malé viditeľne choré dievčatko, ktoré delilo od smrti len málo. „Objavil som malé dievčatko na dne kufra, nahú v zhnitom detskom koši. Musel som odstúpiť od auta, tak strašne to v kufri smrdelo,“ povedal pre France TV Info a dodal, že tam boli pohádzané detské hračky. „Záchranári nám povedali, že keby sme jej ten kufor neotvorili, bola by mŕtva do pol hodiny,“ povedal Denisov kolega Guillaume Iguacel.

Keď bola Serena odovzdaná do rúk lekárov, Denis išiel k vozidlu polície, kde sedela Rosa. „Viete, dnes večer sme zachránili život vašej dcére,“ povedal podľa Express.co.uk. Rosa mu vraj len chladne odpovedala: „Ďakujem vám, pane.“ Iguacel uviedol, že sa celý večer správala, ako by sa nič nestalo. „Fajčila cigaretu, vyzerala pokojne, nebola rozčúlená, nič,“ povedal.

Serena má teraz už sedem rokov. Teraz je dievčatko v pestúnskej starostlivosti a darí sa jej dobre. „Chodí, lieta po prírode, jazdí na bicykli,“ uviedol zdroj pre agentúru AFP a dodal, že si nesie z minulosti rad problémov. „Keď sa s ňou pokúšate hovoriť, neregistruje vás. Vydáva zvyky, ale nehovorí. „

Babička viezla vnúčatá (7 a 8) zavreté v psích klietkach a babičku zavreli za týranie detí

Rosa je obžalovaná z opakovaného násilia voči maloletému a zo spôsobenia doživotného postihnutia a hrozí jej až dvadsať rokov za mrežami. Do väzby bol vzatý aj jej manžel, avšak proti nemu bolo neskôr vyšetrovanie zastavené. Tvrdil totiž, že o existencii svojho štvrtého dieťaťa vôbec nevedel.