V japonskej škole si študenti pestujú kurčatá, ktoré potom musia zabiť a zjesť

1188

Už 60 rokov absolvujú prváci poľnohospodárskej a lesnej strednej školy v Izumi neobvyklý predmet. V rámci „kurz života“ sa pol roka starajú o kurčatá, ktoré nakoniec sami zabijú a zjedia.

Kurz života začína od úplného začiatku. Každému zo študentov je pridelené vajíčko, ktoré je na tri týždne uložené do inkubátora. Úlohou študenta je starostlivo monitorovať jeho vývoj a kontrolovať teplotu. Pravidelná starostlivosť pokračuje po vyliahnutí. Teenageri malého operenca kŕmia, dávajú mu napiť a starajú sa, aby jeho zdravý vývoj nič neohrozilo. V tomto období si veľa zo študentov vytvorí ku zvieraťu blízky vzťah, čo celú vec ale iba zhoršuje. Výstupom z polročného predmetu totiž je vlastnoručne zabitého tvora na tanieri.

O vyučovacej praktike poľnohospodárskej školy v Šimane bola natočená reportáž, ktorá sa čoskoro stala Viral. Bohužiaľ vzbudila hlavne nechuť a kontroverziu. Podľa väčšiny ľudí sa jedná o krutú metódu výučby, ktorá do stredných škôl nepatrí.

V Dánsku do väzenie na 6 mesiacov za zahaľovanie tváre. „Nikáb nezložím,“ zúri študentka

Na stranu druhú sa ale nájdu aj priaznivci, podľa ktorých kurz života má svoj význam. Študenti si uvedomia, čo predchádza momentu, kedy sa im mäso dostane na tanier, a naučia si viac vážiť jedla aj život. Je možné, že niektorých táto skúsenosť tiež prinúti k tomu, aby sa z nich stali vegetariáni.