Brutálna vražda v Midsomeri. Nie je to TV seriál je to skutočnosť! Rumun tú ubil ženu († 55) kladivom!

780
Vrah Cristian Sabou a jeho obeť Valerii Gravesová

Na súde v Rumunsku sa objavil vrah Cristian Sabou (27), ktorý v roku 2013 kladivom zavraždil vtedy päťdesiatpäťročnú Valeriu Gravesovú. Vražda sa odohrala v Anglicku v miestach, kde bol natáčaný populárny kriminálny seriál Vraždy v Midsomeri. Sabou sa k brutálnej vražde priznal a súhlasil s prevozom do Veľkej Británie, kde stane u ďalšieho súde.

Deň pred Silvestrom roku 2013 otriasla dedinou Bosham v Sussexe brutálna vražda. Do jedného z tamojších domov sa vlámal Cristian Sabou, rodák z Rumunska, ktorý chcel ukradnúť peniaze a pár cenností. Lúpež však skončila brutálny vraždou. V dome spala Valeria Graves, ktorá sa zobudila.

„Zobudila sa, spanikáril som. Nemal som v úmysle niekoho zabiť. Hrozne ma to mrzí. Mal som dvadsaťjeden. Bol som mladý a nevyzretý. Nemal som veľa peňazí a bol som prvýkrát v Anglicku. Spala v posteli, keď sa zrazu zobudila, prekvapila ma a ja som spanikáril. Chcem, aby moja žena vedela, čo sa stalo. Bola to nehoda, myslel som, že v dome nikto nie je,“ uviedol podľa Daily Mirror na súde Cristian vo štvrtok. „Niekto ma požiadal, aby som sa tam vlámal. Išlo o peniaze,“ dodal na súde, ktoré sa konalo v meste Kluž v Rumunsku.

Po štyroch rokoch na úteku bol zatknutý najhľadanejší zločinec Európy, chytili ho v Rumunsku a vrátia do Londýna

Valerie dom zdieľala ešte so svojou sestrou, jej manželom a matkou, ktorí v čase vraždy boli na dovolenke. K vražde došlo v spálni. Crisitian mal vtedy päťdesiatpäťročný ženu zavraždiť brutálnym spôsobom. Ubil ju kladivom. Dvadsaťsedemročný muž už súhlasil s prevozom do Anglicka, kde sa bude spovedať pred ďalším súdom.

Rumunská skladačka: kradnuté BMW poskladať po dieloch do dodávky

Cristiana udala exmanželka. Tá kontaktovala rodinu Valerie po tom, čo sa jej Cristian priznal, že zabil ženu. Vražda sa odohrala v malebnej dedine, ktorá sa preslávila tým, že v nej bol natáčaný populárny kriminálny seriál Vraždy v Midsomeri. Prípadu sa preto hneď začalo hovoriť »vražda Midsomeru«.