Brutálny vrah Jaroslav Garaj vyvraždil celú rodinu. Dcérky (†2 a †4) pred smrťou brutálne znásilnil, potom šiel do krčmy

4299

Prípad slovenského vraha Jaroslava Garaja nie je tak známy, pritom ide o skutočne brutálny zločin. Garaj bol problémový už od detstva, rodičia ho navyše tvrdo fyzicky trestali. V 20 rokoch sa zoznámil s Annou, ktorú si neskôr zobral a mali spolu 3 deti. Rodina sa ale začala topiť v dlhoch a Garaj sa rozhodol pre šialené riešenie. Rodinu vyvraždil a malé dcérky pred smrťou brutálne znásilnil.

Garaj sa niekoľkokrát liečil na psychiatrii, lekári sa najskôr domnievali, že možno trpí schizofréniou. To sa ale nikdy nepotvrdilo a bola mu diagnostikovaná psychopatická porucha osobnosti. V dvadsiatich rokoch sa Jaroslav Garaj zoznámil s o päť rokov staršou Annou, ku ktorej sa správal pozorne. Neskôr sa pár vzal a mal spolu tri deti.

Rodina mala veľké problémy s finančnou situáciou. Garaj najprv pracoval ako ostraha továrne, neskôr bol však odsúdený za pokus o vlámanie. Dostal dva roky, ale po šiestich mesiacoch bol za veľmi dobré správanie prepustený.

S manželkou potom začali podnikať. Bohužiaľ sa im nedarilo a začali sa topiť v dlhoch. Neodvádzali dane a ich dlh s pohyboval okolo 150-tisíc korún. Niektorí veritelia chceli svoje peniaze ihneď a manželia už nevedeli, ako ďalej.

 Šialené riešenie zúfalej  situácie 

Jaroslav Garaj mal v čase činu 30 rokov. V osudný deň piatok 4. februára 1994 sa spýtal manželky Anny, či by chcela zomrieť. Tá mu odpovedala, že áno, ak sa on postará o deti. Garaj jej to sľúbil a potom ju udusil vankúšom. Manželka ležala pokojne a nebránila sa.

Potom, čo zabil manželku si Garaj sadol do obývačky, do ktorej neskôr prišla štvorročná Veronika a pýtala sa na mamičku. Šialený otec dievčatko brutálnym spôsobom znásilnil, čím jej spôsobil mnohopočetné vnútorné poranenia. Následne dcérku utopil vo vani. Rovnaký krutý osud čakal aj o dva roky mladšiu Máriu. Nakoniec vrah schmatol aj desaťmesačné bábätko, ktoré vhodil do vane a nechal ho utopiť.

Po vražednom vyčíňaní si Garaj napísal do kalendára podivnú poznámku

Po vražednom vyčíňaní si Garaj napísal do kalendára podivnú poznámku a vydal sa do krčmy. Kamarátovi Dušanovi tvrdil, že od neho manželka aj s deťmi odišla. Nakoniec sa mu ale priznal, čo urobil. Kamarát jeho slová však nebral vážne, domnieval sa, že je Garaj stále opitý a ide o hlúpy vtip. Potom ale zbadal mŕtve telá Anny i detí a zavolal políciu.

Horor v Iowe: V kempe vyvraždili rodinu! Prežil len deväťročný chlapec

Krajský súd v Banskej Bystrici odsúdil Jaroslava Garaja na doživotný trest odňatia slobody za štvornásobnú vraždu. Do Garajovho spisu vychovávateľ vpísal krátku poznámku: Odsúdený priznáva svoju vinu...