Britská modelka Charli Howard (26) je veľkou zástankyňou prirodzeného vzhľadu. Bojuje za to, aby sa fotky príliš neretušovaly a fotografi nechali vyniknúť na tele každý záhyb, ktorý k ženstvu patrí.
    Preto Charli na svoj profil na sociálnej sieti neustále pridáva fotografie, kde ukazuje, že aj ona má celulitídu a ovisnuté prsia, a v žiadnom prípade sa za to nehanbí. Naopak je na svoje telo hrdá. Že je celulitída niečo zlé, je podľa modelky výmysel módnych časopisov.

    „Naozaj nerozumiem tomu zdeseniu z celulitídy. Celulitída predsa neurčuje, aký ste človek. Milujme sa také, aké sme, pretože to je naša prirodzenosť,“ odkazuje modelka, ktorá sa práve k celulitíde vyjadrovala niekoľkokrát aj v minulosti.    Prostredníctvom fotografií na sociálnej sieti chcela vyjadriť podporu všetkým ženám, ktoré sa trápia s celulitídou na zadku. „Mám ji tiež, no a čo ?,“ pýtala sa.

    „Robím, čo môžem. Všade chodím pešo, robím výpady, drepy, behám a chodím na masáže. A hádajte čo? Mám ju tiež! Proste ju budem mať, pretože taká som,“ doplnila s tým, že sa u nej celulitída objavila už v puberte.    Vtedy závidela svojim spolužiačkam, že je ich pleť úplne hladká. O pár rokov neskôr jej došlo, že ona nikdy hladkú pleť bez jamiek mať nebude. „Je to genetika,“ myslí si.

„Už je na čase, aby sme sa za to prestali hanbiť. My ženy také sme. A naši partneri by mali prestať čítať tie hlúposti, kde sa píše, že je to hnusné. Zmierte sa s tým, že to je realita,“ dodala.    Väčšie boky a širšie stehná ani celulitída modelku neobmedzujú v práci a v New Yorku, kde žije, má stále veľa ponúk na prácu. Myslí si, že keby bola tuctovo vychudnutou modelkou, taký záujem by o ňu nebol.