Chorvátski rybári našli pri mori zakrvavenú blondínu. Nič si nepamätá! Ozvala sa však svedkyňa

672

Záhadný prípad ženy sa snažia rozlúsknuť chorvátski policajti. Rybári na skaliskách pri ostrove Krk našli zakrvavenú a zranenú ženu. Blondína, ktorá môže mať okolo šesťdesiat rokov, si nemôže spomenúť na to, kto je, ani ako sa na ťažko prístupné miesto dostala. Nemala pri sebe žiadne doklady. Polícii sa neskôr ozvala žena z Česka, ktorá tvrdí, že vie, odkiaľ žena pochádza.

V nedeľu 12. septembra okolo ostrova Krk plávala skupina rybárov, ktorí na skalách v mori uvideli blonďavú ženu. Na miesto vyrazili záchranári. Žena, ktoré môže mať okolo šesťdesiat rokov, sa nachádzala v ťažko prístupnej oblasti. Skaliská sú tam ostré ako britva a podľa informácií spravodajského webu Anglija Today dokážu rozrezať aj gumovú podrážku na topánkach. Pre záchranárov sa tak jednalo o veľmi ťažkú ​​záchrannú akciu. Museli prejsť takmer päť kilometrov po skaliskách, aby ženu zachránili.

Policajti na svojich webových stránkach informujú, že si nepamätá svoje meno, ani ako sa na miesto dostala. Nemala pri sebe doklady, ani mobilný telefón. „Je to žena okolo šesťdesiat rokov, strednej postavy a výšky 165 cm, s blond vlasmi po ramená a modrými očami,“ píšu strážcovia zákona, že v čase, keď ju našli, na sebe mala tmavo modré pruhované tričko s kapucňou, čierne nohavice, tenisky a ružový plátenný klobúk. Žena údajne ovláda angličtinu.

Zúfalý manžel poslal dojemný odkaz pre nezvestnú mamičku troch detí

Britský denník The Sun píše, že po záchrane bola dehydratovaná a natoľko slabá, že sa sotva bola schopná napiť. Na tvári mala odreniny a bola zakrvavená. Navyše prezradili, že sa v oblasti zdržujú medvede. „Je to extrémne neprístupná časť zálivu s veľmi ostrými kameňmi – doslova sú ako žiletky. Nič tam nie je, ani zvieratá, až na diviaky alebo medvede, ktorí sú známi tým, že plávajú pri hľadaní potravy,“ uviedol miestny s tým, že žena v tomto veku rozhodne na miesto nemohla doplávať.

Dvadsaťšesťročnú influencerku našli nahú a mŕtvu na kraji cesty. 

Webu TN.cz sa po objavení zahraničných článkov ozvala česká turistka, ktorý tvrdí, že pozná ženinu národnosť. „Bola veľmi inteligentná, hovorila nám, že strávila nejakú dobu v Anglicku, takže vedela dobre anglicky,“ vyhlásila s tým, že žena hovorila Slovensky. Ako sa volá a odkiaľ pochádza, si ale Češka nepamätá.

Že sa stretli na Makarskej, už vraj nahlásila ako českej, tak chorvátskej polícii. „Môžem potvrdiť, že sme od svedkyne informácie o žene dostali. Informácie sme ďalej odovzdali chorvátskej polícii a v prípade, že to bude potrebné, s vyšetrovaním pomôžeme,“ povedal webu hovorca českej polície David Schön.