Christina Aguilera: Moja hudba hovorí za mňa

916

 

Proti prúdu

To, čo ju odlišuje od jej kolegov, s ktorými účinkovala na javisku tejto show, je najskôr to, že hľadá hudbu v hĺbke svojho ja a s každým albumom sa dokáže „znovu objaviť“. Jej aktuálny soulový album „Back to Basic“ považujú mnohí hudobní producenti za jej najväčší úspech. Na imidž roztopašnej tínedžerky zanevrela a jej modlou sa stala diva šesťdesiatych rokov Marilyn Monroe. Módnych kritikov nadchýna svojim „femme fatale“ lookom a vďaka nemu si zakaždým dokáže uchmatnúť jednu z popredných miest v rubrikách „the sexiest woman alive“. 

 

Na manželstvo nie som primladá

V roku 2005 Christina a jej priateľ po trojročnom vzťahu spečatili svoju lásku manželským sľubom. Na rozdiel od svadby jej kolegyne Britney, Christininu svadbu nesprevádzali žiadne škandály či nesúhlas verejnosti. Po dvoch rokoch života v zväzku manželskom to vyzerá, že Christina je stále šťastná a dokonca plánuje do piatich rokov potomstvo, na ktoré sa už teraz obaja s manželom veľmi tešia. Aby dokázali vzájomnú lásku aj verejnosti, Christina občas pustí do sveta dáku pikošku z ich súkromia, ktorá bez výnimky obletí všetky média.  

 

Osem rokov v branži

Christina debutovala so svojou prvou pesničkou „Genie in a Bottle“ v roku 1999. Ako dôkaz toho, že sa jej darí, je určite fakt hovoriaci za všetko: 6 Grammy ocenení, mnoho vyhraných MVA či viac ako milión predaných platní po celom svete. Napriek tomu, že sa už osem rokov nonstop so svojimi singlami udržiava na popredných priečkach svetových hitparád, Christina sa ešte nestala otrepanou a rozširuje svoje podnikanie aj do iných sfér ako hudobných. 

 

Každý ma idoly 

Hlavne speváci sa vo veľkom priznávajú ku svojim idolom a ďakujú im za inšpiráciu, ktorú pre nich predstavovali. Christinu v jej muzickom vývoji a speve ovplyvnili tri divy speváckeho neba. Nebol to nik iný ako Mariah Carey, Whitney Houston a Janet Jackson. 

 

Ako to je medzi ňou a Britney Spears 

Média umelo nafukovali nepravdu o nenávisti medzi Britney a Christinou. Opak    je pravdou a Christina udelila médiám tvrdý úder, keď v intímnom interview priznala celú pravdu, ktorá sa týka tejto kauzy. „Na tom, že sa s Britney nenávidíme, nie je ani kúsok pravdy, som hrdá na všetky jej úspechy, ktoré dosiahla, napokon je to tvrdo pracujúci človek. Čo sa týka jej momentálnych škandálov a afér, súcitím s ňou a vždy jej budem oporou.“

 

Škandály a Christina 

V Amerike sa ku každej celebrite pripisuje rada škandálov. Zvláštne je, že Christinine škandály sa ani za škandály nedajú považovať. Napriek tomu, že sa zvykne otvorene priznať k svojej sexualite /rada varí nahá, bozkávanie s Madonnou na MVA, atď./ a záľube k sexi oblečeniu, škandálom typu  Paris alebo Kate Moss sa zďaleka vyhýba a šokuje publikum maximálne svojimi excentrickými outfitmi. 

 

O čom je „Back to Basics“?

Christina sa prostredníctvom svojho nového albumu pokúša nechať za sebou svoje detstvo, celú minulosť a útrapy, ktoré si prežila pri rozvode svojich rodičov a domáce násilie, ktoré na Christine a jej mame napáchal jej otec. Veľká časť albumu je o láske k jej manželovi Jordanovi, vďaka ktorému sa jej podarilo nájsť lásku, pokoj a šťastie. 

 

Čo bude ďalej? 

„V interview pre MTV prezradila, že konečne našla voľnosť zanechať za sebou svoju minulosť. O dvadsaťpäť rokov tu bude opäť iné ja, ale teraz som tam kde chcem byť. Pozerám do budúcnosti a snažím sa z nej urobiť to najlepšie, hľadám sama seba a ešte som neprestala.“  Veľa šťastia Christina!