Futbalistovi bratislavského Slovana a širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie Františkovi Kubíkovi hrozí ročný trest odňatia slobody za nedeľňajšiu jazdu pod vplyvom alkoholu.

Ofenzívny krídelník František Kubík (27) bol v nedeľu večer zadržaný policajnou hliadkou pri Bánovciach nad Bebravou kvôli tomu, že sa mal previniť jazdou pod vplyvom alkoholu. Podľa informácii ŠPORT.SK „nafúkal“ rodák z Prievidze až 1,48 promile.

„Dňa 8. Januára o 16.17 hodine na ceste I/9 pri ČS Slovnaft dopravní policajti Krajského družstva cestného dozoru z Trenčína predpísaným spôsobom zastavili a kontrolovali 27-ročného Františka na vozidle BMW X5. Pri cestnej kontrole policajti vodiča vyzvali k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a taktiež aj dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu,“ uviedla policajná hovorkyňa Elena Antalová v stanovisku.

„Vodič sa dobrovoľne podrobil dychovej skúške, s pozitívnym výsledkom. František nafúkal 0,71 mg/l, čo je v prepočte 1,48 promile. Opakovaná dychová skúška po dvadsiatich minútach mala o niečo nižšiu hodnotu, stále však presahujúcu jedno promile a to 1,46 promile. Vodiča policajti následne v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode,“ pokračovala ďalej hovorkyňa

Športový riaditeľ Slovana Richard Trutz na margo celého incidentu uviedol: „Túto informáciu sme sa dozvedeli iba z médií. Nemáme to ešte potvrdené od samotného hráča. Kubík má momentálne vypnutý telefón, ale v priebehu dnešného dňa sa s ním spojíme. Určite budú vyvodené dôsledky, ale ešte je priskoro hovoriť aké. O dôsledkoch a sankciách sa budeme baviť vo vedení. Nechcem predbiehať aké budú. Či to bude také prísne, či to bude finančná sankcia. Uvidíme čo bolo dôvodom, nemáme oficiálnu správu. Je to nepríjemná situácia. Kubík je dôležitý hráč. Uvidíme, ako celú situáciu vyriešime.“