Írsky herec Jonathan Rhys Meyers (39) sa stal už v polovici decembra otcom. Búrlivák, ktorý má neustále problémy s alkoholom, až teraz oznámil, že jeho partnerka Mara Lane priviedla na svet chlapčeka. Dali mu meno Wolf (Vlk).

Herec známy predovšetkým zo seriálu Tudorovci sa trochu usmernil pred tromi rokmi, kedy sa zasnúbil s príležitostnou herečkou a producentkou Marou Lane.

Jonathan sa z alkoholizmu niekoľkokrát liečil. V liečebni bol v rokoch 2005, 2007 a 2009. V posledných pár rokoch sa o liečbu podľa denníka Daily Mail pokúšal neúspešne už šesťkrát.

Za predvlaňajší skrat, kedy sa potácal opitý s fľašou vodky v uliciach Londýna, sa dokonca verejne ospravedlnil.
jonathan-rhys-meyers-01    „Ospravedlňujem sa za drobný skrat a dúfam, že ľudia o mne nebudú zmýšľať moc zle. Okamžite som toho zase nechal. Urobil som chybu a cítim sa trápne, ale bolo to len ľahké pošmyknutie v mojej liečbe, inak žijem zdravý život,“ ospravedlňoval sa predstaviteľ Henricha VIII. po minuloročnom úpadku.

Alkohol ho tiež niekoľkokrát dostal do problémov so zákonom, pretože je v opitosti agresívny. V roku 2011 bol súdený za napadnutie letušky, na ktorú zaútočil, keď sa ho namol opitého pokúšala zastaviť pred nástupom do lietadla. Herec jej musel zaplatiť odškodné v prepočte 1 tisíc eur.

Meyers tvrdí, že jeho alkoholová závislosť začala, keď zomrela jeho matka. „Nikdy som ani nemyslel na pitie, kým neodišla moja matka. Do 25 rokov som dokonca nepil vôbec. Potom som bol v Thajsku filmovať úplne sám a cítil som sa osamelý, takže som začal piť,“ vysvetlil v roku 2007.