Trojica lupičov v utorok prepadla a vyrabovala obchod s luxusnými hodinkami v Berlínskej ulici Kurfürstendamm v Nemecku. Škody idú do miliónov. Postup aj vykonanie zločinu nápadne pripomína nedávnu lúpež v pražskej Širokej ulici. Zločinci si vybrali dokonca aj rovnomenné klenotníctvo!

V utorok došlo v Berlíne na bulvári Kurfürstendamm k lúpeži. Butik Hublot vylúpila trojčlenná skupinka. O 17:40 zazvonil pred obchodom jeden z mužov. Len čo mu tridsaťročný zamestnanec otvoril, vytiahol zbraň.

 Škody idú do  milióna 

Potom dovnútra vtrhli ďalší dvaja lupiči. S kladivami začali mlátiť do vitrín a ukradli niekoľko desiatok hodiniek. Ako uviedol nemecký server Bild s odvolaním sa na tamojšiu políciu, škody dosahujú vyše osemstotisíc eur.

Svedkovia uviedli, že trojica s korisťou utiekla cez ulicu Wielandstrasse a Olivaer Platz do Bayerische Strassa. Tam na nich čakalo strieborné vozidlo. Do toho rýchlo nasadli a prešli nevedno kam.

Kriminalisti spoločne s technikmi na mieste činu pracovali do večerných hodín, zbierali vzorky DNA a všetky možné stopy. Druhý deň jeden z okoloidúcich objavil vo Wilmersdorfe strieborné audi s otvorenými dverami a zavolal políciu.

Veľká hodinková lúpež v Prahe ako cez kopirák s lúpežou v  Bratislave! Gangstri nasekali veľa chýb! 

 Lúpili už skôr v  Prahe? 

Prípad sa až podozrivo podobá tomu, ku ktorému došlo o 26 dní skôr v Prahe. 15. januára vnikla trojica maskovaných lupičov aj do obchodu Hublot na pražskej Širokej ulici v samom centre mesta. Jeden z mužov po otvorení dverí do obchodu najskôr „spacifikoval“ ochranku, v ruke držal zrejme aj zbraň, snažil sa ju ale skrývať.

Dvaja ďalší muži s kladivami v rukách začali demolovať vitríny a do pripravených batohov dávať ulúpené hodinky. Nikto pri akcii nebol zranený, po mužoch zostala na mieste hotová spúšť, a dokonca aj dve kladivá (čo sa v Nemecku nestalo, pozn. Red.). Celá akcia trvala len niečo cez dve minúty, ako ukazuje záznam z bezpečnostnej kamery.

Štrnásťročný chlapec v rodinnej pizzerii spanikáril a presnou ranou strelil zlodeja do hlavy

Trojica potom utiekla na skútri a elektrické kolobežke do neďalekých ulíc. „Vyhodnotením kamerových záznamov zmapovali kriminalisti ich pohyb po lúpeži, a to ako na území hlavného mesta Prahy, tak následne aj na území ČR,“ uviedol policajný hovorca Richard Hrdina. Podľa pražskej polície vznikla škoda dvadsať miliónov korún (800tisíc eur) a muži si so sebou odniesli 75 kusov hodiniek. Za lúpežou stojí organizovaná cudzojazyčne hovoriaca skupina.