Ďalší vražedný masaker v Srbsku! Mladík na ihrisku postrieľal puškou osem ľudí

416

Osem ľudí zomrelo a ďalších štrnásť bolo zranených pri streľbe, ktorá sa odohrala vo štvrtok večer pri srbskom meste Mladenovac. Uviedla to v piatok srbská štátna agentúra Tanjug. Po celonočnom pátraní polícia páchateľa ráno zadržala, schovával sa u svojej strýka.

Incident sa odohral len deň po tom, čo 13-ročný chlapec v belehradskej škole zastrelil osem spolužiakov a pracovníka ostrahy. V krajine platí trojdňový smútok.

Podľa stanice Nova S a ďalších srbských médií sa časť štvrtková streľba odohrala v dedine Dubona pri meste Mladenovec, ktoré leží asi 50 kilometrov juhovýchodne od srbskej metropoly.

Strelec (21) tu zahájil paľbu z automatickej pušky na skupinu ľudí a následne sa dal na útek, uviedla štátna televízia RTS. Najmladšej obete bolo podľa srbských médií 15 rokov.

Najhorší detský viacnásobný vrah, útočil v Belehrade! Srbsko smúti

V oblasti sa odohrávala veľká policajná operácia s cieľom dopadnúť útočníka, ktorým je podľa doterajších zistení 21-ročný mladík menom Uroš B. Ten najprv v Orašje začal strieľať na skupinku ľudia, ktorá si robila piknik v parku.

Potom pokračoval vo svojom krvavom vyčíňaní. Presunul sa autom o niekoľko kilometrov ďalej a zastrelil štyroch ľudí, ktorí opravovali bránu na nádvorí.

Predposledný popravené v Československu! Vianočný vrah Vladimír Lulek zavraždil manželku a 4 deti!

Následne išiel páchateľ do centra obce Dubona, kde zastrelil policajta, ktorý bol v tom čase mimo služby a jeho sestru. Celkom teda útočník pripravil o život osem ľudí, ďalších štrnásť osôb zranil.

Potom strelec uniesol taxikára neďaleko miesta činu v Dubone a donútil muža odviesť ho až do obce Vinjište pri meste Kragujevac. Podľa Blicu sa útočník dokonca vyhrážal taxikárovi bombou.

Polícia strelca po osemhodinovom pátraní zadržala v meste Kragujevac, vzdialenom 60 km južne od mesta Mladenovac, kde došlo k činu. Podľa srbských médií sa ukrýval u svojho strýka.

Sériový vrah zabil 71 ľudí! Miestni ho mali za hrdinu, lebo väčšinou zabíjal zločincov

Minister vnútra Bratislav Gašić podľa stanice N1 bez bližších podrobností uviedol, že išlo o akt terorizmu. Mladíka hľadalo niekoľko stoviek policajtov vrátane špeciálnej protiteroristickej jednotky. Na cestách a diaľniciach boli postavené zátarasy a policajti kontrolovali každé vozidlo.

Podľa svedectva z miesta našla matka jednej z obetí svojho syna postreleného na ihrisku. Keď jej neskoro v noci nedvíhal telefón, zašla na školské ihrisko a našla ho, ako krváca na zemi pod lavičkou. Miestne médiá opisujú hrôzu, ktorá sa pri ihrisko po čine odohrávala. Výkriky otca ďalšej z obetí sa niesli nocou. „Aký má môj život teraz zmysel, zabijem sa,“ plakal muž podľa spravodajstva Blic.rs.

Sériový vrah zo Sibíru sa hlási do vojny, zavraždil vyše osemdesiat žien!

Pri doteraz najhoršom s vojnou nesúvisiacom prípadu streľby do ľudí v Srbsku zavraždil v roku 2013 šesťdesiatročný muž 13 svojich príbuzných a susedov v dedine Velika Ivanča, ktorá sa nachádza niekoľko kilometrov od mesta Mladenovec.

Dve streľby z tohto týždňa, ktoré si spolu vyžiadali 17 obetí a na dve desiatky zranených, označil srbský prezident Aleksandar Vučić za útok na všetkých Srbov. „Sme malá krajina, ale veľký národ, a také národy nájdu riešenie. Je to pre nás veľká tragédia,“ povedal Vučić.

Ten tiež v piatok sľúbil sprísniť zákony o držaní zbraní a výrazne zvýšiť pokuty za ich nelegálne držanie. „Všetci, ktorí majú zbraň, nehovorím o loveckých, prejdú kontrolou. Takmer zdvojnásobíme pokuty za nelegálne držanie zbraní. Vykonáme kompletné odzbrojenie Srbska,“ doplnil prezident krajiny.