Dominika Dongová má otecka z Afriky a kvôli tomu je roky obeťou rasistického šikanovania. Najhorší incident sa jej stal, keď mala iba osemnásť rokov. Pri nenávistnom útoku sa jej bohužiaľ nezastal nik, ani cudzí ľudia, ani jej kamaráti! Dominika o hroznej udalosti dvanásť rokov nedokázala hovoriť.

„S rasizmom som sa stretávala už od svojho detstva. Prevažne to bolo vo forme posmeškov a vylučovanie z kolektívu. Podobné správanie v vás evokuje pocit, že s vami niečo nie je v poriadku. Začnete si o sebe myslieť, že vy ste tá zlá,“ opísala zlé skúsenosti Slovenka Dominika pre TV Markíza.

Bohužiaľ najhorší zážitok prišiel, keď mala osemnásť rokov. S kamarátmi si išli sadnúť na vonkajšiu terasu, bohužiaľ chvíľu po nich dorazila aj iná skupina ľudí v kanadách s vyholenými hlavami. „Už na prvý pohľad bolo jasné, o akú skupinu ide. Nachádzal sa tam aj môj sused, ktorého som poznala. Mával vyhrotené, často nacistickej názory. Ja ani moja rodina sme však s ním nikdy problémy nemali,“ vysvetlila Slovenka.

Skupina na ňu najprv pokrikovala rasistické nadávky a kričala na ňu, aby sa vrátila, odkiaľ prišla, čo vtedy sotva plnoletá Dominika statočne ignorovala. Bohužiaľ dvom ženám zo skupiny nestačili iba slovné urážky a prišli k stolu, kde Dominika sedela.

„Jedna prišla za mnou, strčila do mňa a pýtala sa, či som nepočula, čo hovorila, a nech ťahám,“ rozprávala smutný príbeh mladá žena. Šok prišiel tiež z toho, že sa jej nezastal nikto z jej kamarátov!

Súd vyniesol ortieľ za vraždu Filipínca Henryho. Útočník Hossu sa nečakane priznal

Keď urážanie trvalo dlhšie, Dominika sa snažila od žien odísť, to však nepomohlo. „Aj keď som sa snažila odísť, dobehli ma, chytili a začali do mňa kopať,“ povedala s tým, že sa jej nezastal nikto zo 60 ľudí, ktorí na terase sedeli, ani nikto z jej kamarátov. Pomoc prišla až po tom, čo o ňu nejakú dobu krikom prosila.

Kto je vrah z Obchodnej ulici, ktorého prokurátor pustil na slobodu?

Tento nepríjemný incident sa stal už pred dvanástimi rokmi, Dominika o ňom však dlho nedokázala hovoriť. Rasistický útok na Dominiku nie je na Slovensku bohužiaľ ničím ojedinelým. Jeden taký v máji roku 2018 skončil tragicky pre Filipínca Henryho, ktorého na ulici brutálne napadol Juraj Hossu a dokopal ho na smrť. Zo súdu ho potom odvádzali uplakaného a ustráchaného do väzenia.

Ďalšou vraždou sa skončil brutálny útok v centre nočnej Bratislavy