Dostáva denne desiatky zamilovaných listov

2731

Los Angeles určite nezabudne na tohto čiernookého fešáka s dlhými vlasmi, ktorý v rokoch 1984 – 1985 niekoľko mesiacov terorizoval celé mesto a vyslúžil si prezývku „nočný sliedič“. Na svoje obete útočil zásadne v noci, väčšinou pod vplyvom narkotík, v stave, keď iba ťažko vedel ovládať svoje zvieracie pudy. Prepadával osamelých ľudí na uliciach, v parkoch alebo priamo v ich domoch, kradol, lúpil, znásilňoval, vraždil a pohlavne zneužíval mŕtve telá obetí. Sám sa vyhlásil za Satanovho posla na Zemi a bol členom niekoľkých náboženských siekt, kde mu poskytli azyl, oblečenie a stravu. Nikde nikdy poriadne nepracoval, jeho život je dlhočiznou spleťou drog, kriminality, afér so ženami a útekov pred spravodlivosťou.
Teraz čaká v cele smrti na spravodlivý trest a napriek tomu, že informácie o jeho hrozných činoch sú všeobecne známe, má aj za mrežami davy ctiteliek. Vypisujú mu zamilované dopisy, túžia sa ho dotknúť a snívajú o jeho láske. Trinásťnásobný vrah pôsobí na ženy ako magnet, priťahuje ich svojou zvieracou silou ako otrokyne. „Zdá sa, že čím horšie a morbídnejšie sú ich vraždy, tým viac k sebe priťahujú ženy,“ tvrdí psychológ Philip Carlo, autor biografickej knihy o štyridsaťjedenročnom Richardovi Ramirezovi.

San Quentin M
San Quentin

Magickej príťažlivosti nočného sliediča údajne podľahla aj jedna členka súdnej poroty, ktorá Ramireza odsúdila na smrť. Po vynesení rozsudku táto dáma využila svoje právo a požiadala o rozhovor s vrahom medzi štyrmi očami. Trval vraj vyše hodiny a došlo počas neho k divokému sexu na konferenčnom stole vo väzenskej návštevnej miestnosti… Odkedy sa stal prechodným obyvateľom cely smrti v San Quentine, chodia mu denne desiatky zamilovaných listov od roztúžených žien. Jedna z nich dokonca napísala, že sníva o tom, ako sa s Ramirezom miluje v truhle. Listy neprestávajú prichádzať ani po tom, čo sa Ramirez v roku 1996 oženil s vydavateľkou mládežníckych časopisov, 46-ročnou rusovláskou Doreen Lioyovou. „Nikdy sa nepozerám späť,“ hovorí Doreen. „Chápem pobúrenie niektorých ľudí nad mojím krokom, ale keď sa na mňa pozrel a povedal, že si ma chce vziať vedela som, že je to tá najsprávnejšia vec na svete.“ Doreen je presvedčená, že Ramirez je nevinný a snaží sa dosiahnuť revíziu procesu: „Myslím, že proti O.J.Simpsonovi mali oveľa viac dôkazov, a vidíte, ako sa to skončilo…“
Keďže v San Quentine ani manželky väzňov nemôžu byť s nimi v intímnom kontakte, Doreen sa zatiaľ musí uspokojiť iba s platonickou láskou, zamilovanými pohľadmi a dotykmi rukou. „Chcela by som mať päť alebo šesť detí, ale viem, že táto túžba sa mi asi nikdy nesplní, preto si ju nahrádzam aspoň Richardovou láskou.“ Rodina Doreen zavrhla a tvrdí, že vydať sa za masového vraha, ktorý jednej zo svojich obetí vylúpol oči a telo pomaľoval satanskými symbol-mi, je prinajmenšom zvrátenosť.

pm