Francúzska legenda Alain Delon, chce svoj život ukončiť eutanáziou!

2586

Francúzsky herec Alain Delon (86) plánuje svoj život ukončiť eutanáziou, aby na sklonku života nemusel prechádzať nepríjemnými chorobami. Jeho syn Anthony slová otca pre RTL potvrdil. Slávny umelec ho vraj požiadal, aby ho na poslednej ceste sprevádzal.

Ako sprievodca poslednými okamihmi si vybral svojho najstaršieho syna Anthonyho

Za štyri roky by oslávil deväťdesiatku, požehnaný vek ale vníma skôr ako prekliatie. Francúzsky herec Alain Delon sa odmieta stať nemohúcim starcom, a tak plánuje podstúpiť eutanáziu. Herec dlhodobo žije vo Švajčiarsku, kde je asistovaná samovražda legálna.

Ako sprievodca poslednými okamihmi si vybral svojho najstaršieho syna Anthonyho (57), ktorý sa v posledných chvíľach staral už o Delonovu exmanželku Nathaliu (†79). Tá v roku 2021 podľahla rakovine pankreasu.

Belmondovi (†88) vnuci spomínajú netradične, ukázali dedka, ako ho pánboh stvoril!

„Áno, je to pravda, spýtal sa ma na to,“ potvrdil Anthony v rozhovore pre nemeckú televíziu RTL, ktorý vznikol pri príležitosti vydania jeho novej knihy Medzi psom a vlkom o detstve s Delonom.

Posledné slová vedca († 104) pred smrťou. „Na čo čakáme ?!“

Sám Delon o eutanázii hovoril už v minulosti. „Som za,“ povedal napríklad vlani v rozhovore pre televíziu TV5 Monde. „Jednak preto, že žijem vo Švajčiarsku, kde je eutanázia možná, a tiež preto, že mi to príde najlogickejšie a najprirodzenejšie. Od určitého veku, od určitého okamihu máme sakra právo to potichu ukončiť, bez nemocníc, injekcií a takých vecí,“ vyjadril sa vtedy herec.

Ako prežívajú posledné chvíle vaši domáci miláčikovia pred smrťou. Veterinári prezradili, čo sa so zvieratkami deje

Že nejde len o plané reči, dokázal aj tým, že už si zorganizoval svoju pozostalosť. „Nechcem, aby v tom bol neporiadok,“ uviedol.

Delon priznal, že hoci je stále v relatívne dobrej kondícii, blížiacu sa deväťdesiatku už na sebe cíti a vadí mu, že nemôže žiť tak ako predtým. „Starnutie je na huby! A nemôžeme s tým nič urobiť. Strácam svoju tvár, zrak, postavím sa na nohy a cítim, ako ma bolí členok… Je to hrozné,“ zveril sa pred časom pre francúzsky časopis Le Point.