Ako prežívajú posledné chvíle vaši domáci miláčikovia pred smrťou. Veterinári prezradili, čo sa so zvieratkami deje

1911

Stratiť domáceho maznáčika je ako stratiť člena rodiny. Milujeme ho, rozmaznávame ho, a keď ho musíme doniesť k veterinárovi, aby ho uspal, radšej opustíme ordináciu, aby sme nevideli, ako umiera. To je však podľa veterinárov veľká chyba!

Domáci maznáčik je člen rodiny, a keď príde čas, kedy sa s ním musíme rozlúčiť, bolí to rovnako, ako keď stratíme blízkeho človeka. Keď svojho štvornohého miláčika nesieme k veterinárovi, aby ho ušetril trápenia a uspal ho, neunesieme ten pohľad a radšej opustíme veterinárnu ordinácii. Avšak podľa veterinárov to je zle a tým, že odídeme, akurát zvieraťu priťažíte.

Jessi Dietrichová sa totiž veterinára pýtala, čo zvieratá robia v posledných chvíľach svojho života a na sociálnej sieti Twitter zverejnila jeho odpoveď. „Povedal, že keď zvieratá uspáva, tak 90% z majiteľov vlastne nechce byť v miestnosti, keď im dáva injekciu, takže sa zvieratá v ich posledných chvíľach zúfalo rozhliadajú a hľadajú svojich majiteľov,“ uviedla a ďalej napísala, že preto sa svojim miláčikom bola do poslednej chvíle so všetkými jeho obľúbenými hračkami, aby ho rozptýlila.

Odvážne zvieratá zachraňujú ľudské životy

Jej príspevok na Twitteri bol viac ako 40 000-krát zdieľaný a pod ním sa rozmohla veľká diskusia. Jedna z užívateliek, ktorá pracuje vo veterinárnej ordinácii, má iné skúsenosti.

„Musím povedať, že 80% majiteľov tam chce byť! Ale my im dávame injekciu, aby sme ich najskôr uspali (vlastne anestetikum), takže prechodné štádium je oveľa pokojnejší a keď majitelia nechcú byť pri eutanázie, sú aspoň s nimi, než zaspia,“ napísala.

VIDEO: Muž ktorý dáva šancu starým zvieratám, tým, že ich adoptuje!

Aké máte vy skúsenosti so svojimi domácimi miláčikmi?