Včera veľa hokejových fanúšikov volilo si pozrieť radšej  zápas slovenskej futbalovej reprezentácie proti Škótsku ako HC Slovan proti Torpedu Nižnij Novgorod. Obidva zápasy skončili rovnako smutne pre našich divákov prehrou 0:1. Slovan premiérovo v tejto sezóne v domácom prostredí nestrelil ani gól.

HC Slovan verzus Torpedo Nižnij Novgorod

Diváci pri nástupe mužstiev búrlivo vítali bývalých hráčov Slovana v dresoch súpera, Tomáša Kundráteka, Rok Tičara a Žiga Jegliča.
Prvá tretina prebiehala podobne ako väčšina zápasov Slovana, keď prvý gól  skončil v Mazancovej bránke v 15 min. Predchádzala mu síce žŕdka, ktorá zazvonila po strele Colbyho Genoway v siedmej minúte a vylúčenie Kozáka v desiatej min. O necelé dve minúty po strelenom góle mali domáci šancu vyrovnať pri hre 5:4 ale bola z toho len tvrdá strela od Barkera do brankárovej masky. Počet striel na bránku v prvej tretine 6:13
Druhú tretinu poznačilo množstvo vylúčení, na lavičku si sadli  v druhej tretine ôsmi hráči. Slovan mal dokonca 52-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov, ani jeden z tímov však neskóroval. Vzruch na tribúnach spôsobila horná žŕdka po strele Voráčka z 32. minúty. Počet striel na bránku v druhej tretine 7 : 9
Slovan mal v tretej tretine prevahu, snažil o vyrovnanie, ale hostia si ustrážili to jednogólové vedenie. Puk sa síce niekoľkokrát pohyboval v bránkovisku Torpeda, no skóre sa už nezmenilo. Počet striel na bránku v tretej tretine 14 : 8
Najbližšie sa Slovan predstaví opäť doma, v sobotu 7. októbra o 17.00 h privíta lotyšský tím Dinamo Riga.

HC Slovan Bratislava – Torpedo Nižnij Novgorod 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 15. Paršin
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Belov – Kučava, Novikov (všetci Rus.), 5712 divákov
Slovan: Mazanec – Meszároš, Švarný, Barker, Ebert, Després, T. Voráček, L. Kozák – Michal Hlinka, Colby Genoway, Řepík – Buchtele, T. Hrnka, Skalický – Marek Sloboda, Sádecký, Marek Hecl – Smoleňák, J. Mikúš, Ščerbatov

Nižnij Novgorod: Lisutin – Kundrátek, Želdakov, Grigoriev, Mamašev, Fatkulin, Barancev, P. Medvedev – Paršin, Galuzin, Stoľarov – Daugaviňš, Tičar, Žukov – Gračiov, Dugin, Lazarev – Potapov, Mozer, Urakov – Veriajev

O zápase po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: „Hráči si zaslúžia absolutórium, zvlášť za záver zápasu. Hráme sériu ťažkých zápasov. Chýbalo nám viac hráčov v predbránkovom priestore.“
Peteris Skudra, tréner Novgorodu: „Bol to dramatický zápas, v prvej tretine sme hrali veľmi dobre. Potom sme stratili koncentráciu. Nie som spokojný s výkonom, ale s výsledkom áno.“
Radek Smoleňák, útočník Slovana: „Dnes sa nám vôbec nedarilo, puk sa nám nelepil na hokejky. Mali sme veľa smoly, hrali sme v kŕči. Takéto zápasy, bohužiaľ, bývajú.“
Marek Mazanec, brankár Slovana: „Mali sme veľkú smolu, nedokázali sme presadiť ani z vyložených pozícií. Je to škoda, pretože sme bojovali. Nedarilo sa nám v presilovkách, ale súper veľmi dobre bránil.“