Vedenie HC Slovan Bratislava sa po štvrtkovej domácej porážke 0:1 proti Torpedu Nižnij Novgorod rozhodlo predčasne ukončiť spoluprácu s hlavným trénerom Milošom Říhom.

„Po viacerých interných rozhovoroch na úrovni hlavného akcionára klubu sme sa napokon po poslednom domácom zápase proti Torpedu Nižnij Novgorod rozhodli pre zmenu v realizačnom tíme. Herný prejav mužstva, ani dosiahnutý bodový zisk od začiatku aktuálneho ročníka KHL sa nestotožňujú s našimi predstavami. Veríme, že týmto rozhodnutím do kabíny prinesieme nový impulz, ktorý sa odzrkadlí už v najbližších dueloch,“ povedal generálny manažér klubu Patrik Ziman.
„V tejto chvíli by som chcel za celý klub, ako aj za všetkých fanúšikov predovšetkým poďakovať Milošovi Říhovi za prácu, ktorú v našom klube odviedol. Miloš Říha sa zapísal do histórie Slovana ako jeden z jeho najúspešnejších trénerov. Nejde len o jeho pôsobenie pri mužstve v KHL a veľkú zásluhu na postupe Slovana do play off o Gagarinov pohár v sezóne 2015/16. V pamäti fanúšikov navždy zostanú aj oba slovenské majstrovské tituly z rokov 2002 a 2005, ako aj mimoriadne poctivá a oduševnená práca, ktorou sa v Slovane vždy vyznačoval,“ doplnil generálny manažér HC Slovan
Päťdesiatosemročný kormidelník viedol klub v KHL celkom v 142 súťažných zápasoch, vrátane štyroch duelov playoff  s bilanciou 66 výhier, 76 prehier, čo z neho robí najdlhšie pôsobiaceho kouča pri mužstve od vstupu do nadnárodnej súťaže.
S Milošom Říhom sa okrem iného spájajú tiež úspechy klubu v slovenskej najvyššej súťaži. So Slovanom sa ako hlavný tréner radoval z dvoch majstrovských titulov: v sezóne 2001/02 a mimoriadne ceneného titulu počas lockoutu v NHL v sezóne 2004/05.
Říha pred Slovanom v KHL viedol Spartak Moskva, Atlant Mytišči, Petrohrad a Omsk. V českej extralige trénoval Zlín, Pardubice, Karlovy Vary a pražskú Spartu.


Novým trénerom HC Slovan sa stal Eduard Zankovec

Skúsený Bieloruský tréner sa s vedením klubu dohodol na zmluve do konca sezóny 2017/18.
O desať rokov mladší Zankovec pôsobil v uplynulom ročníku v Astane, ktorú doviedol do druhého kola Gagarinovho pohára, čo bol najlepší výsledok Barysu v KHL. Predtým bývalý reprezentant viedol napríklad národný tím rodného Bieloruska a ako asistent pôsobil v Omsku a Petrohrade.
Štyridsaťosemročný odborník bude mať premiéru na lavičke Slovana už v sobotu o 17:00 h v domácom stretnutí proti Dinamo Riga.