Konečne padol rozsudok za odporný zločin, ktorý vlani otriasol celým svetom. Štvorica gangstrov v juhoafrickom Stellenbosch prepadla a uniesla dvoch študentov – Hannah a Cheslina. Mladíka zbili až na pokraj smrti. Nechali ho v lese v domnení, že je mŕtvy. Jeho kamarátku Hannah najprv brutálne znásilnili a nakoniec ju ubili kameňom. Z väzenia sa teraz len tak nedostanú.

Štvorica, ktorú tvoria Vernon Witbooi (33), Geraldo Parsons (27), Nashville Julius (29) a Eben Van Nieberk (28), za sebou mala už predtým bohatú kriminálnu minulosť. Vlani v máji na ne bohužiaľ narazila aj dvojica študentov Hannah Cornelius († 21) a jej kamarát Cheslin Marsh (22), ktorá sa vracala z večierku. Gangstri ich najskôr okradli a uniesli.

Z okamihov, ktoré nasledovali potom, vstávajú chlpy hrôzou. Ani Nashville Julius na to nemal žalúdok a radšej odišiel preč. Jeho traja kumpáni najskôr uneseného Cheslina bili tehlami do hlavy, až sa mladík zosunula k zemi a upadol do bezvedomia. Jeho nehybné telo následne nechali svojmu osudu – mysleli, že už je mŕtvy. Cheslin však nakoniec vyviazol živý, ale odniesol si doživotné následky. Jeho kamarátka také šťastie nemala …

Krásnu a talentovanú študentku Hannah znásilnili, a to takým spôsobom, aby jej privodili čo najväčšiu bolesť. Prosila o život, ale gauneri boli neúprosní. Van Nieberk ju najskôr bodol a Witbooi jej na hlavu hodil kameň vážiaci 37 kíl!

Gang znásilnil a zabil študentku. Vrahovia sa kumpánovi chválili, že ak by bol s nimi neprepásol by sex

Partia vrahov dostala exemplárne tresty

Násilníci priebehu niekoľkých pojednávaní neprejavili ani kvapku ľútosti a chvíľami sa dokonca smiali od ucha k uchu, čo bolo vzaté do úvahy ako priťažujúcu okolnosť. Hrozný čin bol vykonaný s tak nevídanou brutalitou, že sudkyňa Rosheni Allie vyniesla exemplárne tresty. Ďalej označila znásilnenie a vraždu za tie najhoršie a najkrutejšej formy násilia. Každého z trojice vrahov poslala za lúpež, trojnásobný únos, znásilnenie a vraždu na 70 rokov do väzenia. Julius si za lúpež a únos odsedí 15 rokov.