Favorizovaný SKA Petrohrad si nedal zobrať body. Slovan  výborne zahral prvú tretinu, ktorú vyhral 1:0 gólom Mareka Viedenského. V tejto tretine bol viac ako vyrovnaným súperom domácim. Pomer striel medzi žrde 11:10.

SKA - HC Slovan

V druhej tretine Slovan strácal krok aj vďaka trom oslabeniam, no rozhodne hra belasých nevyzerala ešte na debakel aj keď v nej vyfasovali 3 góly. Pomer striel medzi žrde v tej druhej 14:8.

V tretej tretine domáci už nedali slovanistom žiadnu šancu a nasúkali im ďalšie štyri góly. Na 7:1 minútu pred koncom ukončil Nikita Gusev. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 12:10, celkom 37:28
Slovan čaká v piatok ďalší z favoritov Lokomotiv Jaroslavl

SKA Petrohrad – HC Slovan Bratislava 7:1 (0:1, 3:0, 4:0)

Góly a asistencie: 25. Prochorkin (Širokov), 30. Daciuk (Zub, S. Plotnikov), 37. Kovaľčuk (Hersley, Daciuk), 47. Širokov (Belov, Rykov), 53. Kovaľčuk (Daciuk), 58. N. Gusev (Hersley, Daciuk), 59. N. Gusev – 17. Viedenský. Rozhodca: Lavrentev, Fatejev – Palej, Ponamarenko. Diváci: 10.260.