„Belasí“ v prvej tretine získali dvojgólový náskok a v tretej tretine oňho prišli, no v poslednej minúte predĺženia sa presadil Jeff Taffe a rozhodol o zisku dvoch bodov pre hostí. Najbližší zápas zverencov trénera Miloša Říha je na programe v stredu 12. októbra o 18.30 hod. na ľade ďalšieho favorita Dinama Moskva.
Do prvej tretiny Jaroslavľ vstúpil s veľkým tlakom, ale Slovan podržal v bránke mimoriadne pozorný Pogge. Pokým domáci ohrozovali bránku hostí, Slovana strieľal góly. V 12. minúte sa dostali do vedenia, keď Chipchura využil zmätky v domácej obrane. Slovanistov úvodný presný zásah nakopol a po necelej minúte prišla z ich strany druhá gólová rana. Šťastný našiel presnou prihrávkou voľného Kundrátka, ktorý sa zoči-voči Sudnicinovi nemýlil.
bez-nazvu-2

V druhej tretine sa domáci hráči spamätali z dvojgólovej pohromy z prvej tretiny, v presilovkách zatlačili Slovan do obranného pásma, ale Pogge bol aj naďalej oporou. Slovan sa ubránil a stav ostal nezmenený 0:2
V úvode tretej tretiny Jaroslavľ sa dočkal gólu. Po veľkom tlaku v ďalšej presilovke, ktorých hrali domáci štyri a hostia len jednu, našiel Kraskovskij prihrávkou spoza bránky Kolunina a ten sa nemýlil. Slovan držal vedenie, ale päť minút pred koncom v ďalšej presilovke, ktorú domáci využili už po šiestich sekundách Kontiolom, skóre stretnutia bolo vyrovnané.
O víťazovi stretnutia muselo rozhodnúť predĺženie. Viac šancí v nadstavenom čase mal domáci tím, ale 22 sekúnd pred koncom rozhodol o triumfe Slovana Taffe, keď tečoval Kundrátkovu strelu od modrej.
Miloš Říha, tréner Slovana (zdroj hcslovan.sk): „Dva body sú v Jaroslavli krásne, no mohol z toho byť o bod viac. Žiaľ, za stavu 2:0 sme sa báli o výsledok, mohli sme byť aktívnejší. Taktickým výkonom z obrany sme však súpera eliminovali, Lokomotiv nám dal góly len v presilových hrách. Veľa mužstiev tu nevyhráva, na začiatok tripu sme s dvoma bodmi spokojní.“

Lokomotiv Jaroslavľ – HC Slovan Bratislava 2:3 pp (0:2, 0:0, 2:0 – 0:1)

Góly: 43. Polunin (Kraskovskij, Korškov), 55. Kontiola (Kozun, Kronwall) – 12. Chipchura, 13. Kundrátek (Šťastný), 65. Taffe (Lušňák, Kundrátek). Rozhodovali: Buturlin, Komarov – Sadovnikov, Sazonov, vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Zostavy:

Lokomotiv Jaroslavľ: Sudnicin – Gavrikov, Koledov, Kronwall, Ljubuškin, Rafikov, Pašnin, Manuchov, Kadejkin – Čistov, Loktionov, Averin – Kozun, Kontiola, Talbot – Galimov, Apalkov, Mosaljov – Polunin, Kraskovskij, Korškov
Slovan Bratislava: Pogge – Kundrátek, Ďaloga, Švarný, Plastino, Meszároš, Rosandič, Pokorný – Taffe, Cheechoo, Šťastný – Jeglič, Nedorost, Viedenský – Valský, Chipchura, Kubalík – Šiška, Vopelka, Lušňák