Slovan prvý gól Slovana strieľa Šťastný z prihrávky Skalického vo vlastnom oslabení

Po dlhej prestávke prehrali v utorok svoj predposledný súboji v tejto sezóne na ľade Viťaza Podoľsk 3:5. Slovan po prvej tretine vyhrával 0:2, keď prvý gól vsietil vo vlastnom oslabení Šťastný. Domáci zápas otočili v druhej tretine troma gólmi na 3:2. Slovanistom sa podarilo v tretej tretine vyrovnať Sersenom a dve minúty pred koncom strelil víťazný gól Švec-Rogovoj. Tento zápas už nemohol ovplyvniť postavenie mužstiev v tabuľke.

Druhý gól Slovana dáva Genoway prihrával Réway

„Belasí“ zakončia ročník 2017/18 vo štvrtok 1. marca o 19.00 h doma s Dinamom Minsk.

Slovan figuruje na 12. mieste tabuľky Západnej konferencie, keď v 55 dueloch nazbieral rovnaký počet bodov.

Viťaz Podoľsk – Slovan Bratislava 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)

Góly: 29. Mozík (Švec-Rogovoj), 30. Dvurečenskij (Gimajev, Vyglazov), 39. Rendulič (Nikulin, Afinogenov), 58. Švec-Rogovoj (Horák, Rendulič), 60. Horák (Romanov, Makejev) – 5. Šťastný (Skalický), 19. Genoway (Réway), 43. Sersen (Sádecký, Hecl). Rozhodovali: Cyplakov, Sergejev – Sazonov, Goľak, vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Afinogenov 10 min za úder do hlavy a krku, Jepišin 5 min za bitku – Réway 5 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 4253 divákov.

Viťaz Podoľsk: Samonov – Mozík, Golovkov, Jepišin, Katičev, Voronkov, Romanov, Gimajev, Kožemjakin – Nikulin, Afinogenov, Makejev – Rendulič, Horák, Pankov – Lazarev, Kopeikin, Sjomin – Vyglazov, Švec-Rogovoj, Dvurečenskij

Slovan Bratislava: Štěpánek – Meszároš, Sersen, Després, Černý, Bačík, Švarný, Hedera – Garbutt, Boychuk, Sloboda – Réway, Viedenský, Genoway – Skalický, Šťastný, Lamper – Hecl, Sádecký, Šerbatov