Sedem svojich známych z Kyjeva zabil po opileckej hádke v noci na piatok na severe Ukrajiny muž, ktorý mal prenajatý rybník, u ktorého skupina rybárčila. Uniknúť sa podarilo jedinému človeku, ktorý zločin oznámil. Informovala o tom miestna polícia.

Podľa denníka Ukrajinska pravda hromadnú vraždu spáchal miestny obyvateľ. Loviť ryby za ním prišlo ako už niekoľko rokov predtým osem priateľov z hlavného mesta, s ktorými pri rybárčenie tiež výdatne popíjal alkohol.

Masová vražda zo žiarlivosti! Taxikár vyvraždil celú rodinu, ušetril len bábätko (7 mes.)!

Osudný konflikt prepukol okolo jednej hodiny po polnoci medzi 58ročným nájomcom a dvoma ďalšími osobami. Zatiaľ čo ostatní členovia skupiny už spali v kôlni stojacej na brehu pri rybníku, trojica pokračovala v pití. Po nejakej dobe došlo k sporu, ktorého výsledkom bolo, že sa hostiteľ, dlhoročný nimrod, chopil sa svojej loveckej pušky a oboch spoločníkov zastrelil. Potom začal zabíjať aj nič netušiacich spáčov. Len jedinému z nich sa podarilo utiecť do lesa.

Beštiálni vrahovia, ktorí zastrelili päť dospelých a udusili batoľa, chcú na slobodu

Kvôli čomu ostrý svár vzplanul, nie je zatiaľ zrejmé. Tlačová služba prokuratúry Žytomyrskej oblasti, v ktorej sa masaker odohral, ​​oznámila, že medzi zavraždenými sú bývalí účastníci protipovstaleckej operácie na východe Ukrajiny, ktorej časť kontrolujú proruskí separatisti. Či môže táto informácia s motívom zločinu súvisieť, jasné ale nie je.