Hviezdy za mrežami: Čím sa previnilo týchto 11 muzikantov?

Jimi Hendrix, David Bowie, Janis Joplin, Jim Morrison, Kurt Cobain, Frank Sinatra, Johnny Cash,Steven Tyler, Keith Richards, Mick Jagger, Ozzy Osbourn,

4508

Drogy, obnažovanie sa na verejnosti alebo vandalizmus – hudobné hviezdy minulých dekád rozhodne neboli žiadni svätí. Pozrite sa, čím sa previnilo nasledujúcich jedenásť muzikantov.

Jimi Hendrix bol na torontskom medzinárodnom letisku zadržaný kvôli drogám. V jeho kufri bol nájdený heroín a hašiš. Hudobník sa však bránil, že mu tam drogy strčil niektorý z fanúšikov. Súd ho nakoniec oslobodil zo žaloby.
Jedno z viac ako dvadsiatich zatknutí mladého Axla Rosea. Najčastejšími priestupkami budúceho frontmana Guns N ‘Roses bola opilosť na verejnosti a fyzické útoky.
David Bowie bol spoločne s Iggym Popom a ďalšími zatknutý za držanie marihuany. Po niekoľkých hodinách bol prepustený.
Vykrikovanie nadávok na polícii sa Janis Joplin nevyplatilo. Neskôr bola však obžaloba stiahnutá – Joplin svoje správanie odôvodnila ako trénovanie slobodnej reči.
Jima Morrisona zobrala polícia na koncerte The Doors v Miami. Dôvod? Pred publikom sa obnažoval.
Kurt Cobain pod vplyvom vnikol na cudzí pozemok. Nebolo to pritom prvýkrát, čo s ním polícia z Aberdeenu mala prácu. Už rok predtým bol frontman Nirvany zadržaný za vandalizmus.
Dnes nám to príde neuveriteľné, ale Frank Sinatra bol zatknutý kvôli romániku s vydatou ženou.
Problémy s drogami dohnali Johnnyho Casha až za mreže. Polícia u neho našla stovky sedatív a tabletiek s amfetamínom. Legendárny country spevák si vykoledoval pokutu a tridsaťdňovú podmienku.
Tiež Steven Tyler bol zadržaný kvôli marihuane.
Mick Jagger bol spoločne s Keithom Richardsom zatknutý za držanie drog. Muzikanti boli nakoniec prepustení na kauciu.
„Ohromne opitý“, tak opísala stav Ozzyho Osbourna Memphiská polícia, keď ho zobrala na ulici.