Hviezdy za mrežami: Čím sa previnilo týchto 11 muzikantov?

1985

Drogy, obnažovanie sa na verejnosti alebo vandalizmus – hudobné hviezdy minulých dekád rozhodne neboli žiadni svätí. Pozrite sa, čím sa previnilo nasledujúcich jedenásť muzikantov.

Jimi Hendrix bol na torontskom medzinárodnom letisku zadržaný kvôli drogám. V jeho kufri bol nájdený heroín a hašiš. Hudobník sa však bránil, že mu tam drogy strčil niektorý z fanúšikov. Súd ho nakoniec oslobodil zo žaloby.
Jedno z viac ako dvadsiatich zatknutí mladého Axla Rosea. Najčastejšími priestupkami budúceho frontmana Guns N ‘Roses bola opilosť na verejnosti a fyzické útoky.
David Bowie bol spoločne s Iggym Popom a ďalšími zatknutý za držanie marihuany. Po niekoľkých hodinách bol prepustený.
Vykrikovanie nadávok na polícii sa Janis Joplin nevyplatilo. Neskôr bola však obžaloba stiahnutá – Joplin svoje správanie odôvodnila ako trénovanie slobodnej reči.
Jima Morrisona zobrala polícia na koncerte The Doors v Miami. Dôvod? Pred publikom sa obnažoval.
Kurt Cobain pod vplyvom vnikol na cudzí pozemok. Nebolo to pritom prvýkrát, čo s ním polícia z Aberdeenu mala prácu. Už rok predtým bol frontman Nirvany zadržaný za vandalizmus.
Dnes nám to príde neuveriteľné, ale Frank Sinatra bol zatknutý kvôli romániku s vydatou ženou.
Problémy s drogami dohnali Johnnyho Casha až za mreže. Polícia u neho našla stovky sedatív a tabletiek s amfetamínom. Legendárny country spevák si vykoledoval pokutu a tridsaťdňovú podmienku.
Tiež Steven Tyler bol zadržaný kvôli marihuane.
Mick Jagger bol spoločne s Keithom Richardsom zatknutý za držanie drog. Muzikanti boli nakoniec prepustení na kauciu.
„Ohromne opitý“, tak opísala stav Ozzyho Osbourna Memphiská polícia, keď ho zobrala na ulici.