Rocker Watkins, ktorý chcel zneužiť bábätko, dostal 35 rokov väzenia

1345

Bývalého frontmana britskej rockovej skupiny Lostprophets Iana Watkinsa odsúdili za zneužívanie detí k dlhodobému trestu.

Podľa cardiffského sudcu predstavuje jeho prípad novú hĺbku skazenosti a rockera odsúdil na 35 rokov väzenia, z toho na šesť rokov podmienečne.

 Watkins sa priznal k zneužitiu detí v 13 prípadoch, k pokusu o znásilnenie dojčatá, k obchytávaniu jednoročného dieťaťa, k nabádaniu k znásilneniu dieťaťa ak výrobe detskej pornografie. Obžaloba speváka označila za priznaného a odhodlaného pedofila.

 Z celkom 29 rokov, ku ktorým bol odsúdený nepodmienečne, si Watkins odpyká najmenej dve tretiny. Sudca John Royce označil Watkinsa za manipulatívneho a nebezpečného sexuálneho predátora, ktorý využíval slávu k ukojenie svojho nenásytného chtíč.

 Vyšetrovatelia teraz skúmajú, či hudobník nezneužíval deti tiež pri koncertovaní v zahraničí. „Zameriavame sa na Nemecko a USA,“ povedal vyšetrovateľ Peter Doyle. Počas svojich činov bol vraj Watkins pod vplyvom drog.

Na festivale počas vystúpenia zastrelili známeho muzikanta

 Spoločne s hudobníkom boli odsúdené na 14 a 17 rokov aj dve ženy, ktoré rockerovi umožnili, aby zneužil ich dve malé deti. Podľa DPA ide o oddanej fanynky Lostprophets.

 Kapela vznikla v roku 1997 a v roku 2006 vydala úspešný album Liberation Transmission. Po Watkinsová zatknutí kapela oznámila, že končí.