Keď policajt vraždí: Telo krásnej manažérky (†33) sa dalo identifikovať už len podľa zubov! 

Zvrhlý policajt sa priznal k jej vražde a k ďalším strašným skutkom!

836

Dlho tvrdil, že má na svedomí jej únos a znásilnenie, teraz priznal aj tretí a najťažší zločin, ktorý sa mu kladie za vinu. Otrasná vražda krásnej anglickej manažérky Sarah Everardové rozbúrila verejnú mienku a vzbudila v Británii vlnu protestov proti násiliu páchanému na ženách.

Zvrhlý britský policajt Couzens, ktorý pracoval ako strážny diplomatických budov, sa pred súdom objavil skrze videohovor z väznice Belmarsh. Súdny úradník sa ho spýtal, či priznáva alebo nepriznáva vinu vo veci vraždy, načo Couzens odpovedal, že priznáva. „Priznávate sa k vražde?“ Uisťoval sa úradník. „Áno,“ odpovedal policajt. Za vraždu mu podľa denníka The Guardian hrozí až doživotný trest. Rozsudok si vypočuje pri dvojdňovom vypočutí, ktoré sa začína 29. septembra.

Večer 3. marca 2021 zmizla 33-ročná marketingová riaditeľka Sarah Everard v južnom Londýne v Anglicku, keď kráčala z domu svojho priateľa neďaleko Clapham Common domov na Brixton Hill .

Everardová bola unesená, keď sa vracala z londýnskej štvrti Clapham domov do štvrti Brixton. Nezvestná bola od 3. marca. Jej telo následne objavili policajti v lese neďaleko mesta Ashford v grófstve Kent. Nájdené telo bolo v takom stave že ho museli identifikovať podľa zubov! Pitva preukázala, že žena zomrela v dôsledku tlaku na krk.

Prípad šokoval Britániu a vyvolal debatu o tom, či sa ženy môžu pri večerných prechádzkach cítiť bezpečne. Mnoho žien pritom otvorene prehovorilo o osobných skúsenostiach s tým, že polícia a spoločnosť sa problému dostatočne nevenujú.

Znásilnená žena pre pomoc utekala úplne nahá!

Premiér Boris Johnson reagoval prísľubom, že zvýši výdavky na bezpečnostné kamery a pouličné osvetlenie, aby sa ženy a dievčatá cítili bezpečne. Kritici však tieto opatrenia označili za zbytočné; podľa skupín bojujúcich za práva žien sa sústredia skôr na potlačenie prejavov, než na riešenie spoločenského problému. Ďalšie vlnu nevôle vyvolal medzi Britmi zásah polície na pietnej akcii za Everardovú, ktorý viedol k demonštráciám voči navrhovanému zákonu o policajných právomociach.

Znásilnená a zmasakrovaná počas čiernej omše

Couzens, ktorý k polícii nastúpil v roku 2018, uniesol Everardovou v požičanom aute, uviedol prokurátor Tom Little. Svoju obeť nikdy predtým nevidel. Hoci priznal vinu, Couzens neobjasnil, kde Everardovou znásilnil a zavraždil.

„Stále nevieme, čo ho viedlo k spáchaniu takého desivého činu voči cudziemu človeku,“ uviedla za prokuratúru Carolyn Oakleyová.

Obesenú Annu († 16) z Trebišova pochovali: Bola znásilnená a zavraždená

Londýnske policajné zložky, u ktorých Couzens slúžil, vyjadrili nad zločinom zdesenie a šok. Kontrolné orgány však vyšetrujú, ako polícia postupovala v prípade obvinenia, že sa Couzens obnažoval na verejnosti niekoľko dní pred únosom Everardovej, píše agentúra AP.