Hoci Josef K. nebol chlapcov biologický otec, žil s ním a jeho matkou Simonou T. (19) v spoločnej domácnosti. Snažil sa Marka vychovávať tvrdou rukou. Najskôr ho údajne mlátil cez zadok, jeho drsné metódy sa ale od vlaňajšieho decembra začali stupňovať.

„Dostával aj vareškou. Fackoval som ho cez tvár, musel kľačať s natiahnutými rukami, na ktorých držal knihy. Občas som ho sprchoval studenou vodou, a to aj oblečeného,“ opísal na súde obžalovaný muž.

Marek ho vraj provokoval. „Malý hneval, pokakával sa, hádzal jedlo na zem. Prišlo mi, že to robil naschvál,“ vysvetľoval Jozef. Útokom sa prizerala vždy vraj tiež Simona, ktorá občas svojmu synčekovi pridala. „Raz som to prehnala, keď som mu dala na zadok rukou a on mal potom modriny,“ vypovedala mladá matka. Niektoré rany na tele začali po opakovanom mlátenie krvácať. „Videl som, že mal na zadočku aj chrasty, to mu potom aj striekala krv, ktorá poškvrnila stenu a strop. Simona na to povedala len, že sa to musí vymaľovať,“ pokračoval obžalovaný.

Krkavčiu babičku nezvestnej 7ročnej Valérie potrestal súd ôsmimi rokmi za jej týranie

Kto chlapcovi vytrhal vlasy, kto ho popálil cigaretami a pohrýzol po celom tele, vraj ani jeden z nich však nevie. „Len raz som ho uhryzol do ruky, keď už nereagoval, neviem, čo ma to napadlo,“ vysvetlil obžalovaný.

 Smrť ako  vyslobodenie 

Opakované týranie vyvrcholilo podľa obžaloby 15. februára, kedy po ďalšom útoku chlapec prestal reagovať. „Bol stuhnutý, akoby v kŕči, z úst mu vytekali sliny s krvou. Snažil som sa ich odsať slamkou,“ spomína Josef K. Chlapec údajne ťažko dýchal, okúpali ho, prezliekli do pyžama a do rána kontrolovali. Okolo piatej si išli vraj ľahnúť. „O deviate som sa išiel na neho pozrieť a to už nedýchal, Simonu napadlo zavolať záchranku,“ doplnil obžalovaný otčim. Zranenie bola ale natoľko závažná, že Marek 16. februára zomrel.

Otec priviazal šesťročného chlapčeka reťazou, držal ho ako psa!

 Skrývali ho pred  ostatnými 

Pred tým údajne obaja začali zbitého Marečka skrývať pred okolím, báli sa vraj, aby im ho nezobrala sociálka. „Zakázala som babičke, aby k nám jazdila, pretože by videla, že má Mareček modriny. Keď prišla návšteva, bol zavretý v izbičke. Zranenie mal na hlave, na zadočku, na nožičke,“ doplnila žena.

 Žalobca chce trest pre  oboch 

Jozefa K. najprv polícia obvinila zo zabitia, neskôr prekvalifikovala jeho správanie na týranie a vraždu. Hrozí mu až výnimočný trest. Na lavici obžalovaných sa posadí čoskoro tiež sama Simona T., na ktorú prokurátor podal pred troma dňami obžalobu súvisiace s týraním jej syna.

Netvor v ľudskej koži rozstrihol bábätku jazyk nožnicami a zbil ho. Matka dieťaťa vinníka chránila!