Kim Cattrall (60) je presvedčená, že staršie herečky majú problém uplatniť sa vo filmovom priemysle. Chýbajú pre nich adekvátne role. Pritom aj ona sama priznáva, že mala predsudky kvôli veku. Na svoju najslávnejšiu rolu si pripadala stará.

Rolu Samanthy Jonesovej v seriáli Sex v meste, ktorá ju preslávila, najprv odmietla. Bolo jej 41 rokov a pripadala si na ňu stará.
    „Mala som pocit, že som príliš stará na to, aby som bola sexi. Sama som mala kvôli veku predsudky. Bol to rok 1997 a ženy nad 40 sa vtedy jednoducho nepovažovali za plné života alebo žiaduce. Nemyslela som si, že by som to zvládla. Škaredo som sa mýlila. Samantha zmenila škatuľkovanie starších žien,“ povedala Cattrall pre magazín Event.
    Teraz vo svojich 60 rokoch si už nepripadá stará ako kedysi, ale ponúk na role ubúda.

„Nie som pripravená hrať niekoho, kto je smiešny, a vo svojich 60 rokoch už vôbec nie veľmi starú ženskú, pretože taká nie som a ani sa tak necítim. Šesťdesiatka teraz je iná ako keď bolo 60 mojej matke. Mám tú výhodu, že cvičím, vzdelávam sa a pracujem na množstve vecí, ktoré ma posúvajú mentálne a fyzicky,“ dodáva herečka s tým, že už sa nechce spoliehať na agentov a radšej sa stala výkonnou producentkou.