V kolumbijskom väzení zomrel odsúdený vrah Luis Alfredo Garavito, ktorý sa predtým priznal k vraždám najmenej 170 detí a mladistvých. V noci na piatok to oznámila väzenská správa, informovala agentúra AFP. Vo väzení bol Garavito od roku 1999, v posledných rokoch trpel rakovinou a leukémiou.

Garavito vraždil skoro 20 rokov v rôznych častiach Kolumbie, ale aj v Ekvádore a Venezuele. Podľa agentúry AFP sa priznal k vraždám najmenej 170 detí a mladistvých, niektoré ďalšie zdroje ale hovoria až o 200 obetiach. Prevažne chlapcov a maloletých mladých mužov z chudobných pomerov tiež znásilňoval, niektorým oddeľoval genitálie, ktoré im potom vkladal do úst.

Krimi na víkend: Pedro Alonzo Lopez, vrah vyše 300 dievčat

Garavito svoje obete lákal na peniaze a darčeky. Prezliekal sa za mníchov, bezdomovcov či pouličného predajcu. Kvôli beštiálnosti svojich činov dostal v médiách prezývku beštia.

Vraždiace monštrá, Angel Resendiz

Garavita polícia zadržala v roku 1999. V roku 2000 bol odsúdený na 835 rokov väzenia. Najvyšší trest v Kolumbii je však 40 rokov za mrežami. V roku 2021 vtedajší prezident Iván Duque odmietol možnosť prepustenia Garavita na slobodu po uplynutí dvoch tretín trestu. V nemocnici, kam bol kvôli chorobe prevezený, zomrel vo štvrtok vo veku 66 rokov.