Krásna dablérka filmových hviezd prišla pri natáčaní o ruku! Chce 2,5 milióna! Herečka jej poslala kyticu

1694

Bola mladá, krásna, pohybovo zdatná – a v zlomku sekundy bolo všetko inak. Dablérka akčných hviezd a kaskadérka Olivia Jackson (35) mala pri natáčaní filmu „Resident Evil: Posledná kapitola“ hroznú nehodu na motorke. Strávila sedemnásť dní v kóme a prišla o ľavú ruku. Teraz, teda až tri roky po tej desivé udalosti, chce satisfakciu. A samozrejme peniaze.

Producentov filmu žaluje o 2,2 milióna libier, čo je niečo málo cez 2,5 milióna eur. Údajne sa totiž ukázalo, že osudný pád na motorke nebol jej chybou, ale pochybením tvorcov filmu. Napriek tomu by mala byť Olivia šťastná, že vôbec prežila – po tom, čo to v rýchlosti 120 kilometrov za hodinu napálila do pojazdnej kamery, nielen, že jej musela byť amputovaná paža, ale mala rozseknutú polovicu tváre, na trvalo si vyhodila rameno, zlomila si niekoľko rebier a prekonala aj smrteľne nebezpečný pneumotorax (poškodenie pľúca).

Pred hrôzostrašnou nehodou pritom pred sebou mala Olivia veľmi dobre rozbehnutú kariéru, nahrádzala v nebezpečných scénach hviezdy najrôznejších blockbusterov, napríklad v Star Wars, Avengers alebo v Mad Maxovi. Bola dokonca „dvorná kaskadérka“ prekrásnej herečky Charlize Theron (43), ktorá jej po nehode poslala do nemocnice kvety a odkaz …

Lásku k adrenalínovým športom napokon mala v rodine, jej manželom je slávny britský kaskadér David Grant. Aj ten je vo filmovom svete veľmi známy, zaskakoval napríklad za Michaela Fassbender (41) vo filme Assassins Creed alebo za Michaela Rooker (63) vo Strážcoch galaxie.

Motocyklová pretekárka († 25) sa zabila pri natáčaní hollywoodskeho trháku!

Teraz už pochopiteľne nie je Olivia schopná pracovať a prišla o celý rad prestížnych pracovných záväzkov, a tak sa rozhodla na tvorcov filmu podať na súde v Pretórii (pochádza totiž z Juhoafrickej republiky) žalobu. Žiada finančnú kompenzáciu svojich zranení. K zodpovednosti chce hnať nielen produkčnú spoločnosť, ale aj kaskadérsku spoločnosť, ktorá jej túto prácu dohodila, operátora mechanickej kamery, vodiča vozidla, a dokonca aj režiséra snímky Paula W. S. Andersona (53), manžela Milly Jovovich (42), hviezdy série Resident Evil.

Šialenosť dokonaná. Kaskadér letel bez padáku zo 7620 metrov,

Oliviu sa práve stala osudnou scéna v tomto filme. Bola totiž poverená ísť vysokou rýchlosťou na motorke smerom ku kamere, tá sa mala včas zdvihnúť vysoko nad jej hlavu, aby pod ňou bezpečne prešla. Bohužiaľ sa však včas nezdvihla a Olivia narazila hornou časťou tela do mechanického ramena. Vzhľadom k tomu, že na sebe nemala žiadne ochranné prvky, dokonca ani prilbu, iba vestu, roztrhaný kabát a khaki džínsy, skoro ju to stálo život. Svoje ťažké zranenia podľa lekárov prežila len vďaka výbornej fyzickej kondícii …

5 hercov ktorí nepotrebujú kaskadéra