Doterajšie maximum človeka, ktorý skočil z výšky bez padáku, bolo 104,546 metra. Veľmi skúsený parašutista a kaskadér Luke Aikins sa rozhodol tento rekord „trochu“ vylepšiť. V sobotu večer vyskočil nad Kaliforniou z výšky 7620 metrov a o dve minúty neskôr po voľnom páde pristál bezpečne v gumovej záchrannej sieti. Svetový rekord tak vylepšil o 7515,454 metra.
S padákom na chrbte vyskočil z lietadla už viac ako osemnásťtisíckrát. Pomáhal množstvu skvelých parašutistov s ich rekordnými zoskoky. Ako napríklad Rakúšanovi Felixovi Baumgertnerovi, keď v roku 2012 zoskočil s padákom ako prvý človek na svete zo stratosféry vo výške 39 000 metrov.

Od soboty Luke Aikins, ktorý je tiež známy ako filmový kaskadér, svetovým rekordmanom on sám. S tromi kolegami vyskočil z lietadla vo výške 25 000 stôp (7620 metrov). Zatiaľ čo jeho kolegovia v 5000 stopách otvorili padák, on ďalej letel voľným pádom bez padáku a wingsuit.
„Ak by som nebol nervózny, bol by som hlúpy,“ povedal agentúre AP pred zoskokom. Jeho tím trénoval zoskok pomocou figurín, ktoré vážili rovnako ako Aikins. Jedna z nich pri pokusnom zoskoku preletela sitom a v obrovskej rýchlosti narazila na zem. Netreba dodávať, že keby takto dopadol človek, je okamžite mŕtvy.
Keď jeho kamarát Chris Talley pred dvoma rokmi prišiel s nápadom, že by niekto mohol zo siedmich kilometrov vyskočiť z lietadla bez padáka, Aikins sa nápad okamžite zapáčil. Teda, nie že by on chcel byť oným človekom. „Začal som sa smiať a povedal som, že je to skvelé. A že mu pomôžem nájsť niekoho, kto to urobí. Ale že to nie je pre mňa, ja mám ženu a syna, hovoril som,“ líčil Aikins.
O pár týždňov neskôr mu Talley povedal, že on je jediným parašutistom na svete, ktorý to môže urobiť. Aikins sa nakoniec nechal prehovoriť. Jeho zoskok sledovala teraz celá rodina, okrem matky. „Všetci ma podporujú, aj mama ma podporuje, len nepodporuje tento projekt,“ hovoril na začiatku týždňa s úsmevom.
skok do siete 2
Aikins sa v sobotu večer dokázal na poslednú chvíľu po páde rýchlosťou približne 190 km / h pretočiť bezpečne na chrbát a dopadol do gumovej záchrannej siete o rozmeroch cca 30×30 metrov, ktorá bola napätá vo výške dvadsaťposchodový budovy.
skok do siete 1
O pár desiatok sekúnd neskôr z nej štyridsaťdvaročný kaskadér vybehol a objal svojou ženu. To už ho desiatky miliónov ľudí sledovali v mierne oneskorenom priamom prenose stanica Fox ako nového rekordmana …