Krvavá pomsta šerifa Buforda za smrť jeho ženy

2595

Zabili mu ženu, ktorú miloval, a tak sa ju vydal pomstiť. Presne to sa stalo šerifovi Bufordovi Pusserovi, ktorý rozbehol proti páchateľom vraždy svojej ženy nemilosrdnú a krvavú odvetu.

Bol 12. august roka 1967, keď dostal šerif z McNair County Buford Pusser hlásenia o výtržnostiach na vedľajšej ceste za mestom. Jeho žena Pauline sa rozhodla, že mu bude robiť spoločnosť. Vyrazili spoločne na miesto v policajnom aute. Lenže sotva došli na miesto, skupina ľudí vytiahla zbrane a začala na vozidlo paľbu. Zabili Pauline a ťažko zranili Pussera. Ten musel prejsť niekoľkými operáciami a trvalo 18 dní, kým bol z najhoršieho vonku. V nemocnici navyše zistil, že jeho žena zomrela na mieste činu.

Keď sa vrátil do bytu, ktorý bol prázdny, mal v hlave len jedinú vec – pomstu. Prisahal, že svoj život zasvätí tomu, aby našiel všetkých vrahov z onoho dňa a zjednal pre nich spravodlivosť. Pusser bol veľmi vysoký a urastený, hrával na výške basketbal, bol tiež u mariňákov, živil sa krátko aj ako wrestler. S takým chlapom si to nechcete rozhádzať. Navyše to bol šéf miestnej polície.

Pusser sa nebál. Už skôr vyhlásil vojnu gangom operujúcim na hraniciach medzi Tennessee a Mississipi. Niekoľkokrát sa ho pokúsili zabiť, trikrát bol postrelený, ale aj sám zabil niekoľko nájomných vrahov, ktorých na neho poslala miestna mafia. Bol neustále vo vojne s mocnými nepriateľmi. Tentokrát ale zašli príliš ďaleko.

Pusser si bol istý, že muži chceli zabiť jeho, Pauline nebola cieľom, ale náhodnou obeťou. Vyčítal si jej smrť. A vrela v ňom hnev. Verejne pomenoval štyroch mužov, ktorí podľa neho zabili jeho ženu a tiež Kirkseye McCord Nixe, šéfa mafie, ktorý prepad zorganizoval.

O niekoľko rokov neskôr ktosi zabil jedného z nich, nájomného vraha mafie menom Carl „Towhead“ White. Bola to práca iného nájomného vraha, ktorého nikdy nechytili. Hovorilo sa, že ho najal Pusser. Neskôr našli zastrelených ďalších dvoch mužov, ktorých Pusser označil za vrahov svojej ženy. Verejne sa hovorilo o tom, že to bol Pusser, ale nebol nikdy obvinený.

Nixe zavreli na doživotie na samotku za niekoľko ďalších vrážd, ktoré mu prišili. To už ale Pusser nevedel, pretože zahynul pri autonehode. Jeho voz narazil do násypu a zomrel, keď bol vymrštený z vozidla. Jeho dcéra aj matka boli presvedčené, že išlo o atentát zorganizovaný práve Nixe. Ako vražda sa ale táto nehoda nikdy nevyšetrovala.

V McNair County má dnes Pusser pomník, ktorý poukazuje na výnimočného muža, ktorý zasvätil svoj život boju s najhoršími zločincami a vrahmi.